arama

Yüze Göre Gözlük Seçimi

Yüze Göre Gözlük Seçimi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarı olan güneş gözlükleri aksesuarın yanı sıra güneşin ultraviyole ışıklarının zararlarından korunmak için mutlaka kullanılması gerekir. 

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için alınan güneş gözlüğü işportada satılanlardan değil optikler den güneş ışınlarını geçirmeyecek büyüklükte alınması gerekir. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte güneş gözlüğüne ihtiyaç artmıştır. Herkes güneş gözlüğü seçiminde zorlanır. Bu nedenle güneş gözlüğü seçerken yüze göre gözlük seçimi yapılması gerekir.

Güneş gözlüklerini taktığınızda şık bir görünüme kavuşabilmesi için yüze göre gözlük seçimi yapmalısınız. Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz yuvarlak çerçevelerden kaçınmalı köşeli ya da bu sene moda olan çokgen kenarlı gözlükler size uygun olacaktır. Suratınız yuvarlak ve küçük ise gözlük çerçeveniz de ona göre daha ufak olmalıdır.

Yani kaşınızı ve elmacık kemiğinizi kapatmamalıdır. Suratınız yuvarlak ve biraz daha iri yapılı ise küçük gözlük seçimleri yanlış olacaktır.

Suratınız kare ve keskin çizgilere sahip ise yüz hatlarınızı yumuşatmak için tam yuvarlak veya oval güneş gözlüğü seçimi sizin için ideal olacaktır. Aynı zamanda kedi gözlüğü de denilen cat eye güneş gözlükleri de bu yüzler için gayet uygun bir tercih olacaktır.

Eğer yüz hatlarınız dikdörtgen ve uzun ise yüzünüzü biraz daha kısa gösterebilmek için gözlük saplarını oldukça ince seçmelisiniz. Tam tersi kare yüz şekline sahipseniz gözlük sapınızı yüzünüzü daha uzun gösterebilmek adına biraz daha kalın seçimlerde bulunmalısınız.

Üçgen yüz şekline, yani alnınız dar çene yapısına doğru geniş hatlara sahipseniz altında çerçeve olmayan ve şakaklara doğru geniş olan gözlükleri kullanmalısınız. Oval yüz şekilleri ise bir denge sağladığı için en ideal yüz şeklidir. Bu nedenle çoğu gözlük modeli yüz tipine yakışır. Gözlük seçerken çok daha rahatlar dır.

Doğru ve kaliteli gözlük seçimleri ile yaz şıklığınızı tamamlayın. Seçtiğiniz doğru gözlük ile hem sağlığınızı koruyun hem de kombininizi tamamlayarak tüm gözleri üstünüze çekin.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.