Sosyal Medya

Youtube Neden Açılmıyor? Youtube Açılmıyor!

Sevgili takipcilerimiz, Youtube Neden Açılmıyor? Youtube Açılmıyor! gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Video izleme ve paylaşım sitesi olarak tanımlanan ve dünyanın en büyük online platformlarından bir tanesi olan Youtube, içerik üreticileri ile birlikte çok daha popüler hale gelmiş durumda.

Bu yazımızda youtube açılmıyor konusunu ele alacağız ancak dilerseniz öncesinde bu platformu daha yakından tanıyalım ve sizleri de bilgi sahibi yapmaya çalışalım. Google tarafından geliştirilen ve her geçen gün daha dikkat çekici bir hal alan Youtube, içerik üreticilerinin de katkısı ile gerçek bir çalışma alanına dönüştü. Yutubırlık gibi bir meslek gün yüzüne çıktı ve artık burası yalnızca video izleme yeri değil, gerçek bir üretim merkezi haline geldi.

 

Youtube Neden Açılmıyor? Youtube Açılmıyor!

Paylaşımlarınızı daha kalabalık insan gruplarına ulaştırabiliyor ve bununla birlikte takipçi kazanıyorsunuz. Marka reklam çalışmaları ve sponsorluklar ile birlikte kazanacağınız rakamlar da artacaktır. Bu gelişimi ve büyümeyi ağzımız açık bir şekilde takip ediyoruz ve sayıları artan içerik üreticilerini de yine büyük bir hayranlık ile takip ediyoruz. Peki ama tüm bunlara erişmek için ihtiyacınız olan platform açılmıyorsa ne yapmanız gerekiyor? Dilerseniz ana konumuza hızlı bir dönüş yapalım ve uygulama açılmadığı takdirde nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini de yine birlikte inceleyelim.

1. Klasik bir yöntem olmasına rağmen en çok fayda sağlayan yöntemlerden bir tanesinden bahsedeceğiz. Telefonlarınızı kapatıp açmanız, yalnızca Youtube uygulaması için değil, yanıt vermeyen diğer uygulamaların açılması için de işe yarar bir yöntem olacaktır.

2. Uygulamanın genel anlamda sorun yaşatıp yaşatmadığını da tespit etmenizi tavsiye ediyoruz ve bunu öğrenmek için farklı bir telefondan Youtube’ye girmeyi deneyin. Eğer sorunsuz bir şekilde giriş yapıyorsanız sorununun cihazınız ile alakalı olduğunu tespit etmiş olacaksınız. Bu durumda yapmanız gerekenler ise aşağıdaki gibi olacaktır.

3. İnternet bağlantınızı kontrol edin ve bağlantıda herhangi bir sorun olmadığını düşünüyorsanız mobil veri ile Youtube’ye giriş yapmayı deneyin. Sorunsuz bir şekilde giriş yapabiliyorsanız eğer modeminizi resetlemenizi rica edeceğiz. Ya da dilerseniz kapatıp açabilirsiniz. Muhtemelen bu işlem sonucunda sorun çözülmüş olacak ve sizler de rahat bir şekilde video izleyebileceksiniz.

4. Yine test etmek adına vpn desteği alabilirsiniz. Farklı bir ağ üzerinden giriş yapmayı deneyin ve eğer başarılı bir şekilde giriş yapabiliyorsanız sunucular ile ilgili bir problem söz konusu olabilir ve bu durumda beklemekten başka çareniz kalmıyor. Youtube yetkilileri kısa süre içerisinde bu sorunu çözecek ve sizler de sorunsuz bir şekilde uygulamaya girişi yapabileceksiniz.

5. Youtube ayarlarını kontrol etmeyi unutmayın ve ön bellek ile birlikte çerezleri temizleyerek de bu sorunu ortadan kaldırabiliyorsunuz. Bu işlemi zaman zaman düzenli olarak yerine getirmenizi tavsiye ediyoruz ve yalnızca tek bir uygulama için değil, cihazlarınızda yer alan diğer uygulamalar için de yerine getirebilirsiniz. Bu sayede ilgili programların daha sağlıklı ve daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlayacaksınız. Ön bellek temizliği yapan ücretsiz programlar da var ve Clean Master de bunlardan bir tanesidir. Sizin yerinize otomatik olarak bu işlemi yapıyor ve programların daha kusursuz bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor.

6. Akıllı telefon kullanıcılarının yaşadığı en büyük sıkıntılardan bir tanesi de güncelleme sorunudur. Youtube uygulamasına giriş yapamıyorsanız eğer son sürüme güncelleyip güncellemediğinizi de kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer hali hazırda bir güncelleme mevcut ise mutlaka uygulamaları ve son sürüme yükseltmelisiniz.

Youtube açılmıyor sorununu nasıl çözebileceğinizi ve programdan nasıl fayda sağlayabileceğinizi anlatmaya çalıştık ve bahsi geçen yöntemler ile birlikte sizler de çözüm üretebileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı