Mobil

Whatsapp’ta Toplu Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

Bugün sizlere Whatsapp’ta toplu mesaj gönderme eyleminden bahsedeceğiz ve ilgili adımları eksiksiz bir şekilde uyguladığınız takdirde sizler de sorunsuz bir şekilde iletişim kurabileceksiniz. Bir mesajı daha fazla insana aynı anda göndermek, kesinlikle zaman kaybını da önleyecek ve süreci de hızlandıracaktır.

Akıllı telefon kullanıcıları için Whatsapp uygulamasının böyle bir özellik barındırdığını ve yine birçok özellik gibi bunu da ücretsiz olarak sunduğunu hatırlatmak isteriz. Whatsapp, an itibarıyla en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri ve bu konuda fazlasıyla başarılı olduklarını da hatırlatmak gerekiyor. Her geçen gün binlerce insan bu uygulamayı download ediyor ve yine milyonlarca insan bu uygulama üzerinden iletişime geçiyor. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden ana konumuza dönelim ve toplu mesajı detayını hep birlikte inceleyelim.

Whatsapp Liste Oluşturma:

Toplu mesaj göndermek için öncelikli olarak bir toplu mesaj listesi oluşturmanız gerekiyor.

  • Whatsapp uygulamasını açın ve hemen ardından aşağıdaki adımları takip edin.
  • Menü-yeni toplu mesaj
  • Bu alana kişilerin ismini yazabilir ve bu şekilde ekleme yapabilirsiniz. Eğer dilerseniz + tuşuna basarak da rehber üzerinden kişi ekleme işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz.
  • Bitti butonuna bastığınız takdirde sizler de toplu mesaj gönderiminde kullanabileceğiniz listeyi hazırlamış olacaksınız.

Toplu mesaj gönderimi ile ilgili bir detay var ve bu detayı da siz değerli okurlarımız ile paylaşmak istiyoruz. Sizi adres defterine kaydetmiş olan kişiler mesajlarınızı alabiliyor ve bunun dışında ekleme yapmış olsanız dahi attığınız mesajlar herhangi bir şekilde karşı tarafa iletilmeyecek ve ulaşmayacaktır. Toplu mesaj ayrıcalığı Whatsapp uygulamasını popüler ve daha kullanışlı hale getiren en önemli özelliklerden bir tanesidir. Bu sayede iş toplantılarınızı uygulama üzerinden yapabilir ya da daha kalabalık gruba duyurmak istediğiniz bir etkinlik programını da dilediğiniz an iletebilirsiniz.

Whatsapp Toplu Mesaj Düzenleme

İlgili liste ile işiniz bittiğinde listeyi düzenleyebiliyorsunuz. Ekleme ve çıkarma yapabileceğiniz gibi eğer dilerseniz baştan sonra sıfır, yani yeni bir liste oluşturma şansına da sahipsiniz.

  • Toplu mesaj listesini açarak ilk adımı atabilirsiniz.
  • Hemen ardından menü tuşu ve toplu mesaj liste bilgisine giriş yapın.
  • Kalem simgesine dokunarak düzeleme işlemini sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz ve hatta isim değişikliği de yapabilirsiniz.
  • Alıcı ekle butonu ile birlikte yeni alıcılar ekleyebilirsiniz. Eğer listeden kişi çıkartmak isterseniz katılımcı kişinin üzerine gelerek basılı tutun ve birkaç saniye sonra çıkart butonu ile karşılaşacaksınız.

Whatsapp Toplu Mesaj Gönderimi Tamamen Ücretsiz

İnternet bağlantınız olduğu takdirde sizler de birden fazla insana saniyeler içerisinde ulaşabileceksiniz. En popüler iletişim araçlarından biri olan Whatsapp, bu konuda fazlasıyla başarılı ve insanların neden özellikle bu uygulamayı tercih ettiklerini anlamak da pek zor olmayacaktır. Toplu mesaj için herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmıyor ya da herhangi bir eklenti kurmak zorunda da değilsiniz. Doğrudan uygulama üzerinden işlem yapabiliyorsunuz ve bu da en güzel detaylardan bir tanesidir.

Bilmeniz gereken bir diğer unsur ise bu uygulamanın çok daha işlevsel olmasıdır. Toplu mesajlarda dosya paylaşımında da bulunabiliyorsunuz ve az önce de ifade ettiğimiz gibi eğer isterseniz iş toplantılarınızı da yine bu şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Katılımcı ekleyebiliyor ve dilediğiniz zaman listeyi düzenleyebiliyorsunuz.

Whatsapp toplu mesaj gönderme de bir etkinlik duyurusu yamak istediğinizde de işinize yarayacak ve kişilere tek tek ulaşıp zaman kaybetmek yerine aynı mesajı daha fazla insana tek bir tık ile ulaştırabileceksiniz. Sizler de hemen şimdi liste oluşturabilir ve bu deneyime ortak olabilirsiniz.

Etiketler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Fikirlere bayılırım! Lütfen Yorum yapınx
()
x
Kapalı