Mobil

Turkcell Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Ülkemizin başarılı operatörlerinden bir tanesi olan Turkcell, müşterilerine sunduğu avantajlar ile de adından söz ettirmeyi başarıyor. Turkcell numara gizleme işleminden bahsedeceğiz ve arama yapmak istediğinizde karşı tarafa numaranızın gönderilmesini istemiyorsanız sizler de bu adımları takip edebilirsiniz.

Ücretli bir servisten bahsediyoruz ancak dilerseniz ücretsiz seçenekleri de kullanabilirsiniz. Her iki detayı da bu yazımızda bulabilecek ve aramalarınızı çok daha rahat bir şekilde yerine getirebileceksiniz.

Turkcell Numara Gizleme

1. Numara gizleme işlemi, yeni iletişim kuracağınız ve numaranızı paylaşmak istemeyeceğiniz kimseler ile yapacağınız görüşmelerde sizlere fayda sağlayacaktır. Bu sayede herhangi bir şekilde rahatsız edilmeyecek ve gönül rahatlığı ile arama yapabileceksiniz.

Turkcell tarafından sunulan bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanmak isterseniz eğer yapmanız gereken tek şey ayarlar menüsüne giriş yapmak ve numara gizle/göster seçeneğini aktif hale getirmek olacaktır. Bunun için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz ve dilediğiniz an aktif hale getirebileceğiniz gibi yine dilediğiniz an pasif hale de getirebilirsiniz.

2. Her arama için ayrı ayrı gizleme işlemi de yapabilirsiniz ve pasif hale getirme gibi bir zorunluluğunuz da kalmıyor. #31# tuşlamasının hemen ardından aramak istediğiniz numarayı girin ve arama tuşuna basın. Böylece karşı taraf numaranızı göremeyecek ve sizler de gizli numara üzerinden arama yapabileceksiniz. Bu yöntem tüm operatörlerde geçerlidir ve herhangi bir şekilde ücret ödemenize gerek kalmayacaktır.

3. Turkcell numara gizleme servisinden de bahsetmek gerekiyor ve bu servisten ücret alınıyor. Turkcell hesabım uygulamasını kullanarak numara gizleme servisini aktif hale getirebilirsiniz ve bireysel kullanıcılar için olduğu gibi şirket hatları için de özel bir servis hizmeti olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Neden Numaramı Gizlemeliyim?

Az önce de bahsettiğimiz gibi yapacağınız aramalarda karşı tarafı henüz tanımıyor ve numaranızın görünmesini istemiyorsanız eğer bu servise ihtiyacınız olacaktır. Herhangi bir yerden sipariş verirken ya da internette gördüğünüz bir ilan hakkında bilgi almak istediğinizde bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Burada bilmeniz gereken önemli bir detay var ve dilerseniz bu detayı da siz değerli okurlarımız ile paylaşmaya çalışalım.

Aradığınız kişi özel numaradan gelen çağrıları kabul etmiyor olabilir. Eğer bu tür bir engelleme yaptıysa ne yazık ki çağrınız düşmeyecektir ve sürekli olarak meşgul sesi alacaksınız. Bir diğer durum ise “Aradığınız numara gizli çağrıları kabul etmemektedir” tarzında bir bildirim olarak karşınıza çıkıyor. Bu durumda ne yazık ki numaranızı açarak arama yapmanız gerekiyor. An itibarıyla yalnızca Turkcell değil, bununla birlikte diğer operatörler de gizli numara servisi hizmeti sunuyor. Ücretli sunulan hizmetlerde seçenekler çok daha fazla ve numaranızı belli başlı kişilere gizleyebiliyorsunuz ve bunun seçimini de sizler yapıyorsunuz.

Ücretsiz olarak sunulan numara gizlemede ise herhangi bir bedel ödemiyorsunuz ya da faturanıza yansıyan bir tutar kesinlikle olmayacaktır. Sizlere sunduğumuz kombinasyon ile birlikte bu işlemi sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Turkcell numara gizleme başlığı altında bu konu hakkında merak edilen detayları paylaşmaya çalıştık ve başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Eğer sorularınıza yanıt alamadıysanız çağrı merkezi personeli ile iletişime geçerek konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. İşlem yapmakta sorun yaşıyorsanız eğer yine çağrı merkezi personeli bu konuda da en sağlıklı şekilde yardımcı olacaktır.

Numara gizleme işlemi için çok fazla yöntem var ve herhangi birini uygulamanız yeterli olacaktır. Turkcell ile birlikte yine ülkemizde hizmet veren diğer tüm operatörlerin de bu hizmeti kullanıcıları ile paylaştığını bir kez daha hatırlatmak gerekiyor.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Fikirlere bayılırım! Lütfen Yorum yapınx
()
x
Kapalı