TeknolojiSosyal Medya

Telefondan Anında Konum Atma

Bu yazımızda konum nasıl atılır? Sorusuna yanıt vereceğiz ve birçok farklı uygulama üzerinden bu işlemi nasıl yapabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden alt başlıklar halinde devam edelim…

Whatsapp Konum Atma

Akıllı telefon kullanıcılarının iletişim kurmak için tercih ettikleri en popüler ve en işlevsel uygulamalardan bir tanesi hiç şüphesiz ki Whatsapp’tır. Sizler de bu uygulama aracılığı ile bulunduğunuz konumu ve hatta farklı konumları da karşı tarafa iletebilir ve yönlendirme yapabilirsiniz. Whatsapp aracılığı ile konum göndermek istediğiniz kişinin sohbet penceresini açın ve hemen ardından sağ üst kısımda yer alan ataş simgesine dokunun. Açılan kutu üzerinden konum simgesine dokunun ve birkaç saniye bekleyin. Bunun için Gps’in açık olması gerekiyor ve saniyeler içerisinde bulunduğunuz konum harita desteği ile birlikte karşı tarafa hızlı bir biçimde iletiliyor.

Konumunuz belirleniyor gibi bir ibare ile karşı karşıya gelirseniz eğer sabırlı davranmanızı tavsiye ediyoruz ve en doğru konumu tespit etmek için biraz beklemeniz gerekecektir. Bu sayede sizler de harita desteği alarak konum paylaşımı yapabilir ve arkadaşlarınıza bilgi verebilirsiniz.

Facebook Messenger Konum Atma

Konum göndermek istediğiniz kişinin sohbet penceresini açın ve hemen ardından üç nokta simgesine dokunun. An itibarıyla yer aldığınız konum üzerinde mavi bir ok simgesi belirecektir ve tek bir tık ile bu konumu karşı tarafa iletebiliyorsunuz. Harita üzerinden seçim yaparak farklı bir konum gönderimi de yapabilirsiniz ve bunun için haritadaki oku kullanabilir ve sürükleme işlemi yapabilirsiniz.

Google Maps ile Konum Atma

Google Maps, muazzam bir uygulama ve öğrenmek istediğiniz herhangi bir adresi saniyeler içerisinde tespit ederek size yol tarifi yapıyor. Ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz bu uygulama sayesinde arkadaşlarınıza da konum atabilir ve adres tarifinde bulunabilirsiniz. Haritadaki mavi nokta üzerine dokunun ve hemen ardından bulunduğunuz konumu aktif hale getirin. Hemen ardından paylaş butonuna tıklamanız yeterli olacaktır ve doğru konum saniyeler içerisinde karşı tarafa aktarılacaktır.

Bulunduğunuz yerin dışında farklı bir adres paylaşmak istiyorsanız eğer harita üzerinde gezinebilir ve tik işareti ile onay verebilirsiniz. Devamında onay vermeniz gerekiyor ve ilgili adres karşı tarafa ulaştırılıyor. Adres tespiti ve yol tarifi içine n ideal ve hatta en profesyonel uygulamalardan bir tanesidir ve bu konuda fazlasıyla başarılı olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Sms ile Konum Atma

Google Maps girişi sonrası konum paylaş butonuna tıkladığınız takdirde karşınıza hangi mecralarda ya da hangi uygulama aracılığı ile paylaşım yapmak istediğiniz soruluyor. Burada Sms sembolünü göreceksiniz ve tek bir tık ile sizler de konumunuzu sms olarak karşı tarafa iletebilirsiniz. Oldukça kolay ve bu sayede yol tarifi yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Haritalar üzerinden vereceğiniz konum bilgilerinde herhangi bir hata durumu söz konusu olmayacaktır ancak yollar bazen uzayabiliyor ve bildiğiniz adrese bile daha uzun sürede ulaşabiliyorsunuz. Bilmediğiniz bir şehirde ya da kaybolduğunuz bir bölgede sizler de haritalar uygulamasını kullanabilir ve konum paylaşımı ile birlikte yardım talep edebilirsiniz.

Yeni dönem teknolojisi ve bizlere sunulan güçlü uygulamalar sayesinde hayatlarımız da kolaylaşmış durumda. Artık uzun uzun adres tarif etmek ve zaman kaybı yaşamak yerine daha kısa süre içerisinde adres iletebiliyor ve paylaşımda bulunabiliyoruz. Yediden yetmişe milyonlarca insan bu uygulama sayesinde fayda sağlıyor ve zamanı lehine çevirme şansı elde ediyor diyebiliriz. Konum nasıl atılır? Sorusuna zengin bir yelpazede yanıt vermeye çalıştık ve başarılı olduğumuzu düşünüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı