Teknoloji

Telefonda Konferans Nasıl Yapılır?

Kalabalık telefon görüşmeleri olarak da tanımlayabileceğimiz konferans görüşme sayesinde sizler de toplantılarınızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir ya da vermek istediğiniz bir haberi gruplara daha kısa süre içerisinde ulaştırabilirsiniz. Telefonda konferans nasıl yapılır? Sorusuna yanıt vermek adına buradayız ve artık gelişen teknoloji sayesinde bu eylemin daha basit bir hal aldığını da net bir şekilde görebiliyoruz.

Telefonda konferans araştırması yaparsanız eğer karşınıza çok sayıda alternatif seçenek çıkacaktır. Bizim amacımız ise bunu daha sade bir anlatım ile hafızalara kazımak olacaktır. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

Konferans Görüşme Nedir?

Tek bir kişi ile görüşme yapmak yerine daha kalabalık gruplar ile gerçekleştireceğiniz sohbet etkinliklerine konferans görüşme adı veriliyor. Bir iş toplantısı ya da bir bilgilendirme etkinliği için akıllı telefonlarınızı ve hatta tabletlerinizi de sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Konferans görüşme sayesinde sizler de zamandan kazanacak ve verimlilik elde edeceksiniz. Bu görüşmelere yalnızca iş hayatlarınızda değil, gündelik hayatlarınızda da ihtiyacınız oluyor ve cihazların yanı sıra operatörlerin büyük bir kısmı da yine bu hizmeti sunmaya devam ediyorlar.

Telefonda konferans görüşme nasıl yapılır? Merakınızı gidermek adına buradayız ve dilerseniz sorularınıza detaylı bir şekilde yanıt vermek adına bir alt başlığa geçiş yapalım.

Telefonda Konferans Süreci Nasıl İşliyor?

  • Konuşma yapmak istediğiniz kişiyi arayarak ilk adımı atabiliyorsunuz.
  • Karşı tarafın telefonu açması gerekiyor ve görüşme başladıktan hemen sonra arama ekranına geçiş yaparak kişi ya da çağrı ekle butonunu kullanmanız gerekiyor.
  • Ekleme yapmak istediğiniz kişiyi bu buton ile birlikte ekleyebiliyor ve kabul ettiği takdirde onu da görüşmeye davet edebiliyorsunuz.

Gördüğünüz gibi konferans görüşmesi yapmak oldukça kolay ve bu sayede sizler de iletişimi daha verimli hale getirebiliyorsunuz. Peki bu yöntem tek mi? Yani farklı bir alternatif yok mu? Elbette var. Dilerseniz diğer yöntemlere de yine hep birlikte göz atalım ve nasıl yapabileceğinizi de incelemiş olalım.

Whatsapp Konferans Görüşme

Yalnızca metinsel bazda bir iletişimden bahsetmiyoruz ve bunun yanında sesli ve görüntülü arama da yapabiliyorsunuz. Whatsapp, an itibarıyla sektördeki en işlevsel iletişim uygulamalarından bir tanesidir ve bu konuda bir adım önde yer aldığını da hatırlatmak gerekiyor. Konferans görüşmeleri konusunda da sizlere yardımcı olacağını hatırlatmak isteriz ve sizler de dilediğiniz an iletişime geçebiliyorsunuz.

Aramalarınızı, whatsapp ekranındaki kamera butonuna tıklayarak başlatabilirsiniz ve görüşme kabul edildikten hemen sonra kişi ekle butonunu kullanarak(Sağ üst) yeni bir kişiyi daha bu konuşmaya dahil edebiliyorsunuz. Ekleme yaptığınız kişinin görüşme davetini kabul etmesi gerekiyor, aksi takdirde doğrudan katılım sağlaması mümkün olmayacaktır.

Whatsapp’un sunduğu bu ayrıcalık ile birlikte sizler de dilediğiniz zaman konferans görüşmesi yapabiliyor ve daha kalabalık gruplar ile sohbet edebiliyorsunuz. Duyurularınızı metinsel olarak yapmak ya da bir gruptan yazmak yerine sesli ve görüntülü olarak iletmek emin olun çok daha kolay ve çok daha sağlıklı olacaktır.

Whatsapp uygulaması ile birlikte yerine getireceğiniz bu eylemde herhangi bir ödeme yapmayacağınızı da hatırlatmak istiyoruz. Telefonda konferans görüşmesi için internet bağlantınızın olması yeterlidir ve ekstra bir faturalandırma durumu karşınıza çıkmayacaktır. Henüz bu özelliği keşfetmediyseniz ya da kullanmadıysanız deneyebilir ve nasıl yapıldığını sizler de inceleyebilirsiniz. Oldukça kullanışlı ve iş hayatınızda olduğu gibi eğitim hayatlarınızda ya da sosyal hayatınızda da imdadınıza yetişecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı