Teknoloji

Telefonda Kayıtlı WiFi Şifresini Öğrenme

Daha önce bağlandığınız wifi için yeniden şifre girmenize gerek yoktur çünkü cihazlarınız bu bilgileri kayıt altına alıyor ve sizler de misafirliğe gittiğinizde, o evin internetine doğrudan bağlanabiliyorsunuz. Peki kayıtlı şifreleri öğrenmek mümkün mü? Telefonda kayıtlı wifi şifresini öğrenme başlığı altında bunun mümkün olduğunu sizler de az sonra görmüş olacaksınız.

Telefondaki wifi şifresini öğrenme işlemi oldukça basit ve rootlu telefonların yanı sıra rotsuz telefonlar için de bu süreci detaylı bir şekilde aktarmak istiyoruz.

Wifi Nedir?

Sinyal alanı olarak basit bir tanım yapmak mümkün ve gönderilen sinyaller ile birlikte sizler de internet erişimini sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Akıllı telefonlarınız, bilgisayarlarınız ve tabletleriniz de bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. İki cihaz arasında herhangi bir kablo olmadan gerçekleştirilen internet bağlantısı şeklinde özel bir tanımlama yapmak da mümkündür.

Dijital dünyanın ne çok kullanılan terimlerinden bir tanesi olduğunu da hatırlatmak gerekiyor ve bu terimi biraz açtığımızda ne olduğunu daha net bir şekilde görebiliyor ve anlayabiliyoruz.

Rootlu Telefonda Wifi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

  • ES File Explorer uygulamasını cihazlarınıza indirmeniz gerekiyor ve bunun ardından tam yetkiye izin vermelisiniz.
  • Açılan pencere üzerinden yerel ve sistem klasörünü seçebilirsiniz.
  • Cihaz klasörüne giriş yaparak data yazılı kısmı işaretleyin.
  • İçerisinde Misc isimli klasörü seçip tıklayınız.
  • Karşınıza çıkan wifi butonuna tıkladıktan hemen sonra wpa.supplicant.conf isimli klasörü seçmeniz gerekiyor.

Bu işlemi eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde sizler de cihazlarınıza kayıtlı olan tüm şifreleri saniyeler içerisinde listeleyebilir ve kullanabilirsiniz.

Uygulama ile Wifi Şifresi Öğrenme

Uygulama desteği alarak da wifi şifresi tespit edebiliyor ve öğrenebiliyorsunuz. Piyasada çok fazla ve hatta sayamadığımız kadar çok uygulama var ancak en iyilerini sizler için seçmeye çalışıyoruz. Wifi Key Recovery, şu an için en güvenilir ve en popüler isimlerden biri olarak karşımıza çıkıyor ve binlerce indirmeye sahip olduğunu da görebiliyoruz. Kullanımı, piyasadaki diğer uygulamalara kıyasla daha basit ve ücretsiz olması da onu bir adım daha öne taşıyor diyebiliriz. Sizler de dilerseniz hemen şimdi indirme işlemini gerçekleştirebilir ve bu program sayesinde wifi şifrelerini tespit edebilirsiniz. Peki ama nasıl kullanacaksınız? Dilerseniz bu detaylara da yine hep birlikte göz atalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

  • Uygulamayı indirdikten sonra kurulum işlemine gerek kalmıyor ve tek bir tık ile açabiliyorsunuz.
  • Açılış ekranında root yönlendirmesine izin vermeniz gerekiyor, aksi takdirde herhangi bir işlem yapamayacaksınız.
  • Root yönlendirmesine onay verdiğiniz takdirde kayıtlı şifreler saniyeler içerisinde listelenecek ve tarafınıza sunulacaktır.
  • Şifre bilgisi ile birlikte ağ adı gibi detaylar da yine bu program sayesinde karşınıza çıkıyor ve daha da önemlisi bunun için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Her ne kadar tavsiye etmiş olsak da bu programın da zaman zaman hatalı bilgi sunduğu ya da hizmet vermediği anlar olabiliyor. Basit bir işlem gibi görünebilir ancak korunaklı şifreleri tespit etmek emin olun o kadar kolay değil. Farklı birçok kaynakta yer alan uygulama tavsiyelerinden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz çünkü büyük bir kısmı kötü niyetli yazılımlar olarak karşımıza çıkıyor ve fayda sağlamadığı gibi kişisel bilgilerinizi de saniyeler içerisinde ele geçiriyor. Sizleri bu tür zararlı yazılımlardan uzak tutabilmek adına gerekli tavsiyelerde bulunuyor ve ilgili detayları da aktarmaya özen gösteriyoruz. Bahsi geçen uygulama da yine sektörün en güvenilir isimlerinden bir tanesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı