Mobil

Samsung J1, J2, J3, J5 ve J7 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung markasına ait J serisi de kısa süre içerisinde büyük bir ses getirdi ve uygun fiyatları ile kullanıcılara hitap etmeye devam ediyor. Samsung J serisi ekran görüntüsü alma başlığı altında farklı modellere değineceğiz ve zaten benzer yöntemlerden bahsedeceğimizi de hatırlatmak isteriz.

Anlık görüntüleri sizler de galeri bölümüne aktarmak ve not olarak kayıt altında tutmak isterseniz eğer ekran görüntüsü alma işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal medyada gezinirken hoşunuza giden bir caps ya da farklı bir mizah malzemesi için ekran görüntüsü alabiliyorsunuz ve hatta kendinize göre düzenleme şansınız da var. Peki ama nasıl yapacağız? Gelin hep birlikte bu yöntemlere göz atalım ve sürecin nasıl işlediğini de yine birlikte inceleyelim.

Samsung J1, J2, J3, J5 ve J7 Ekran Görüntüsü Alma

1. J5 modelini ele alacağız ve ekran görüntüsü almak için neler yapabileceğinize göz atacağız. En çok bilinen ve hatta kullanılan yöntemlerden biri ile başlayalım istiyoruz.

Power tuşu ile birlikte home tuşuna aynı anda basarak birkaç saniye beklediğiniz takdirde sizler de ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Home tuşu olmayan yeni modellerde ise Güç Tuşu ve Ses Kısma tuşuna aynı anda basın ve bekleyin.

Bu işlemi yaptığınızda bir flaş sesi alacaksınız ve o anki görüntü kaydedilmiş olacaktır. Yapmanız gereken şey bu kadar basit ve sizler de dilediğiniz anın görüntüsünü bu şekilde kaydedebiliyor ve cihazlarınıza aktarabiliyorsunuz. Galeri-Albüm-Screenshot adımlarını takip ederek aldığınız ekran görüntüsüne göz atabilirsiniz. Kayıt yerini değiştirebilir ve farklı bir klasör de oluşturabilirsiniz.

2. Ayarlar-hareketler ve işaretler-ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın adımlarını takip ederek tiklemeniz durumunda farklı bir yöntem karşınıza çıkacaktır. Artık ekran görüntüsü almak için avucunuzu hafif kaydırmanız yeterli olacaktır. Telefon ekranı üzerinden yapacağınız bu kaydırma işlemi ile birlikte anlık görüntü alabiliyorsunuz ve çok daha estetik bir hareket olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

3. J serisinin diğer modellerinde ise ilk maddedeki yöntem geçerlidir ve kaydırma özelliği mevcut değildir. Android işletim sistemine sahip telefonların büyük bir kısmında aynı yöntemin geçerli olduğunu da belirtmek isteriz. Power ve Home tuşuna basılı tuttuğunuz takdirde sizler de ekran görüntüsü alabileceksiniz ve az önce de ifade ettiğimiz gibi birçok farklı modelde bu yöntem geçerlidir.

Ekran Görüntüsü Kayıt Yeri

Galeri ve albüm adımlarını takip ettikten sonra screenshot adı altında oluşturulan hazır ve özel bir dosya olduğunu görebilirsiniz. Aldığınız ekran görüntülerinin tamamı bu dosyaya kaydediliyor ancak dilerseniz ayarlar bölümünden bu kayıt yerini değiştirebilir ve farklı bir dosya açabilirsiniz. Ekran görüntülerini düzenlemek isterseniz eğer galeriden yardım alabilirsiniz ve kendinize göre şekillendirmeniz de yine mümkün olacaktır.

Samsung marka telefonların büyük bir kısmında geçerli olan ekran görüntüsü alma yöntemi, üst modellerde ise farklılaşabiliyor ve daha kolay bir hal aldığını da söyleyebiliriz. Eski ve basit modellerde ise benzer yöntemler söz konusu olacaktır.

Ekran Görüntüsü Düzenleme

Ekran görüntüsü ile kaydettiğiniz fotoğrafları galeri bölümünde bulabilecek ve yine basit düzenleme işlemlerini de bu alanda yerine getirebileceksiniz. Kırpma ve kesme işlemlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz ve bu konuda ekstra bir programa ihtiyacınız olmayacaktır.

Eğer efekt çalışması ile birlikte daha profesyonel bir görüntü elde etmek isterseniz Picsart gibi yine profesyonel uygulamalara başvurabilirsiniz. Aldığınız ekran görüntüsü genellikle düzeltilmeye müsait oluyor ve bu görüntüde yer almasını istemediğiniz alanları da uygulama desteği ile birlikte kırpabilir ya da tamamen kesebilirsiniz.

Samsung J serisi ekran görüntüsü alma işlemi ile birlikte ekran görüntüsüne dair merak ettiğiniz diğer ayrıntıları da elimizden geldiğince aktarmaya çalıştık ve sorularınıza da yanıt verdiğimizi düşünüyoruz.

Etiketler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Fikirlere bayılırım! Lütfen Yorum yapınx
()
x
Kapalı