Mobil

Samsung Galaxy A3, A5, A7, A9 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy A3, A5, A7, A9 ekran görüntüsü nasıl alınır? Samsung A serisi telefonlarda ekran görüntüsüü en kolay nasıl alırız? A serisi telefonlar, uygun fiyatları ile milyonlarca kullanıcıya hitap etmeyi başarıyor. Samsung imzası taşıyan bu seri, kısa süre içerisinde büyük bir başarı elde etti ve fiyat performans ilişkisine baktığımızda da bunu fazlasıyla hak ettiğini görebiliyoruz.

Yüksek grafikli oyunlar oynamayacak ya da profesyonel kalitede fotoğraflar çekmeyecekseniz eğer kesinlikle taleplerinize fazlasıyla yanıt verecek ve rakamları ile de sizleri tatmin edecektir.

Bu yazımızda Samsung Galaxy ekran görüntüsü alma işleminden bahsedeceğiz ve nasıl bir süreç izlemeniz gerektiğini yine sizinle paylaşacağız. Akıllı telefon kullanıcılarının sıkça gerçekleştirdiği eylemlerden bir tanesi de anlık görüntü kaydıdır. Hoşunuza giden bir görseli direkt arkadaşlarınıza iletmek ya da paylaşmak isterseniz eğer sizler de bunu ekran görüntüsü alarak yerine getirebilirsiniz.

Samsung Galaxy A3, A5, A7, A9 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung markasına ait A serisinde de bu işlem oldukça kolay ve saniyeler içerisinde kayıt alabiliyorsunuz. Dilerseniz aldığınız bu görüntüleri galeri üzerinden düzenleyebilir ve kendinize göre şekillendirebilirsiniz. Farklı modellerde nasıl yapılacağına hep birlikte göz atalım istiyoruz ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım.

1. A3 modelinde ekran görüntüsü nasıl alınır sorusuna yanıt vererek ilk adımı atmış olalım. Güç düğmesi ile birlikte ana sayfa butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi her iki tuşa aynı anda basarak yerine getirebiliyorsunuz ve kısa süre içerisinde flaş sesi duyuyorsunuz.

Telefonlarınızın üst bildirim bölümünde bir fotoğraf ibaresi belirliyor ve tıkladığınız takdirde sizler de aldığınız görüntüye erişim sağlayabileceksiniz. Gördüğünüz gibi gayet basit bir yöntem ve bu sayede telefon ekranının anlık görüntüsünü alabileceğiniz gibi sosyal medyada gezinirken hoşunuza giden herhangi bir görüntü ya da vidyo ekranını da kaydedebiliyor ve aynı anda paylaşabiliyorsunuz.

2. A5 modelinde nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi de aktarmak isteriz. Home tuşu ve power tuşu ile birlikte yine görüntü alabiliyorsunuz ancak burada farklı bir alternatiften bahsetmek istiyoruz. Ayarlar-hareketler ve işaretler-ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın adımlarını takip edin ve tik işareti koyun. Onay verdiğiniz takdirde artık sizler de ekran görüntüsü almak için avucunuzu hafif kaydırabilirsiniz. Bu sayede ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor ve daha estetik bir biçimde ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. A5 modellerde bu tür bir özellik var ve yine Samsung markasına ait birçok modelde de ekran kaydırma yönteminin aktif olduğunu hatırlatmak isteriz.

3. Galaxy A 7 modeli için de her iki yöntem geçerlidir. Dilerseniz kaydırma yöntemini kullanabilir dilerseniz de home ve power tuşunu birlikte kullanabilirsiniz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi birçok modelde aynı yöntemler geçerlidir ve bu sayede sizler de kolayca ekran görüntüsü alabilirsiniz.

4. A9 modeline geçtiğimizde herhangi bir farklılık durumu karşımıza çıkmıyor ve yukarıda bahsettiğimiz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Ekran Görüntüsü Ne İşe Yarıyor?

O an hoşunuza giden bir paylaşımı kaydetmek ve arkadaşlarınıza iletmek isteyebilirsiniz. Ya da sizler için önem arz eden bir notu görsel olarak da cihazlarınıza eklemek ve not etmek isteyebilirsiniz. İşte bu anlarda ekran görüntüsü almanızı tavsiye ediyoruz çünkü en kolay yöntemlerden bir tanesidir ve milyonlarca akıllı telefon sahibi insan da bu yöntemi tercih ediyor.

Uygulanışı gayet basit ve ekstra bir şey yapmanıza da gerek kalmıyor. Sizler de hemen şimdi bu işlemi gerçekleştirebilir ve hoşunuza giden anları doğrudan cep telefonlarınıza kaydedebilirsiniz. Ekran görüntüsü aldığınız fotoğraflar galeri bölümüne otomatik olarak aktarılacaktır.

Etiketler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Fikirlere bayılırım! Lütfen Yorum yapınx
()
x
Kapalı