arama

Pablo Escobarın Gizli Kasası

Pablo Escobarın Gizli Kasası
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Dünyanın en büyük uyuşturucu baronu olması dışında, ilginç hayatı ve yaptıklarıyla dikkat çeken isimlerin başında gelen Pablo Escobar, son olarak Miami’deki evini satın alan kişinin yıkım çalışmaları sırasında Pablo Escobar’ın Gizli Kasası nı bulmasıyla gündeme geldi.

1994 yılında girdiği çatışmada hayatını kaybeden, hayatını kaybetmeden önce de dünyadaki kokain ticaretinin %80’ini kontrol eden isim, Kolombiya’daki insanlar tarafında en çok sevilen isimlerin başında gelmekteydi. Yaşadığı dönemde hem Kolombiya devleti, hem de ABD tarafından öldürülmeye çalışılan Escobar, öldürülen her polis için 3000 dolar teklif etmişti.

Bu teklif üzerine, Kolombiya’da 400 kadar polis, vatandaşlar tarafından öldürülüp Escobar’a götürülmüştü.

En ilginç uyuşturucu baronu!

Pablo Escobar, yaşadığı dönemde Kolombiya devletinin dış borcunun tamamını ödemeyi teklif etmiştir. Bu teklif, devlet tarafından kabul edilmediği gibi, ABD ile birlikte Escobar’ı yakalamak için büyük çaba gösterilmiştir. Yaşadığı dönemde günlük 60 milyon dolar kazanan Escobar, kazandığı paranın büyük bir bölümünü yardım faaliyetlerine aktarmıştır.

Birçok fakire ev yapan ve iş veren isim, fakir Kolombiya insanları tarafından en büyük otorite olarak algılanmıştır. Polisin peşinde olduğu dönemde ormanda saklanan Escobar, kızı üşümesin diye milyonlarca dolayı yakmıştır. Yaktığı dolarlar ile kızı ısınırken, Escobar dolarlar yandıktan sonra paraları tekrar tekrar yakarak kızının üşümesini engellemiştir.

Birçok insan öldüren, devlet adamlarının korkulu rüyası olan Pablo Escobar, uyuşturucu ticaretini daha rahat yapabilmek için havaalanı dahi inşaa etmiştir. Yaptığı havaalanı sayesinde, uyuşturucu ticareti daha rahat bir şekilde yapılmaktaydı.

Escobar’ın hayatını anlatan dizi!

Son dönemde Escobar hakkında birçok haber karşımıza çıkmaktadır. Yaşadığı dönemde çılgın ve hırslı bir uyuşturucu baronu olarak bilinen Escobar, uyuşturucu satışının %80’ini kontrol etmesine rağmen hiçbir zaman uyuşturucu kullanmamıştır.

Geçtiğimiz aylarda çıkan Narcos dizisi ise, Escobar’ın hayatını anlatan en önemli yapım olarak bilinmektedir. Dizide Escobar’ın hayatı bire bir anlatılırken, oyunculukların da son derece kaliteli olması, diziyi izleyenlerin sayısının artmasına neden olmaktadır. Böylesin ilginç bir ismin hayatını anlatan dizinin de, bu kadar büyük bir ilgi görmesi son derece normal olarak görülmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.