Bilgi

Nude Ne Demek?

Sosyal medya ile birlikte daha önce hiç duymadığımız ya da yabancı olduğumuz terimler ve kavramlar ile karşı karşıya gelebiliyoruz. Bu terimlere yabancı kalmamanız adına sizlere bilgi vermeye devam ediyoruz ve nude ne demek? Sorusuna da yine bu yazıda yanıt vermeyi hedefliyoruz.

Özellikle Whatsapp ya da instagram üzerinden talep edilen nüde fotoğraflar, çok da saf duygular ile talep edilmiyor. Genellikle erkeklerin talep ettiği bu fotoğraflar, çıplak olarak karşılık buluyor. Dilerseniz nedir sorusundan sonra örnekler ile devam edelim ve bu kavramı daha iyi anlamanıza yardımcı olalım.

Sanal ilişki yaşayan çiftler tarafından daha çok kullanılıyor ve tercih ediliyor. Partnerini çıplak görmek isteyen erkek ya da kadının nüde at şeklindeki talebi olarak da tanımlayabiliriz. Kelime alamı ise çıplaklık, çıplak insan vücudu olarak karşımıza çıkıyor. Daha önceleri de kullanılıyordu ancak sosyal medya ile birlikte bu durum bir geyik malzemesine ve hatta mizaha dönüştü diyebiliriz.

Nude Atmak

Karşıdaki kişiye ya da partnerinize, vücudunuzun herhangi bir yerini çıplak olarak atma eylemidir. Az önce de ifade ettiğimiz gibi sanal ilişki yaşayanların ya da sosyal medya üzerinden yeni tanışmış olan kimselerin fantezi malzemesi olarak da değerlendiriliyor. Erkekler bu talebi çok daha sık dile getiriyor ve özellikle instagram gibi uygulamalar üzerinden tanıştıkları kadınları cinsel anlamda daha iyi tanımak adına bu terimi kullanıyorlar.

Nude için herhangi bir sınırlama yoktur. Yalnızca göğüs bölgenizi atabileceğiniz gibi genital bölgenin fotoğrafı da bu kavramı tam manasıyla karşılıyor. Sanal seks yapmak isteyenler için doğru bir terim olacaktır ya da uzun süredir sosyal medya üzerinden görüştüğünüz kişiden bu tür bir şey talep edebiliyorsunuz. Elbette alacağınız tepkiler farklılık gösterecektir ve bazı zamanlar engelleneceğiniz gibi bazı zamanlar da ilginizi çekecek fotoğraflar ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

Sosyal Medyada Nude Kavramı

Bilimsel bir açıklama yapmak niyetinde değiliz ancak emin olun bu kavramı hali hazırda bilmeyenler var. Twitter kullanıcıları bu terimi çok daha sık kullanıyor ve hatta fenomenlerin büyük bir kısmı, bir iddia sonucu nüde atacaklarını söyleyerek daha fazla fav ve rt alma yoluna gidiyorlar. Beşiktaş şu kadar gol atarsa nüde atacağım ya da şu kadar fav gelirse yeni nude’ler gelecek şeklinde iddia durumları da söz konusu olabiliyor.

Çıplaklık kavramını normalleştiren ve hatta yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi geyik malzemesine dönüştüren özel bir kavramdan bahsediyoruz. Twitter ile birlikte yine instagram’da da çok sık karşımıza çıkıyor ve özellikle yeni nesil tarafından çok daha fazla tercih ediliyor diyebiliriz. Sosyal medya, bu tür kavramların çıkış noktası diyebiliriz ve yeni nesil kullanıcılar sayesinde çok fazla şey öğreniyoruz.

Nude Argo mudur?

Bazı kaynaklarda bu kelimenin argo olarak karşılık bulduğu ifade ediliyor ancak bu tür bir şey söz konusu değildir. Kelime anlamı çıplaklıktır ve bunu argo olarak değerlendirmek de saçmalıktan ibarettir. Nude at ya da nüde gönder gibi talepler ile birlikte sizler de karşı taraftan nasıl bir fotoğraf istediğinizi anlatabilirsiniz.

Nude nedir? Sorusuna ve ne için kullanıldığına detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalıştık. Sosyal medya platformlarında bu kelimeyi çok sık göreceksiniz ancak gündelik hayatta kullanabileceğiniz bir kelime olmayabilir. Çıplak fotoğraf gönder demek yerine daha kibar bir şekilde nüde gönder denilebilir ve zaten sosyal medya kullanıcılarının birçoğu da bu kavramı kullanmayı tercih ediyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı