arama

Kan Damarları Darlığı İçin Öneriler

Kan Damarları Darlığı İçin Öneriler
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Kan damarları darlığı damar tıkanıklıklarını işaret eder. Ve kalp damar hastalıkları kanser ile birlikte dünyada ölüme neden olan en yaygın hastalıklar arasındadır. Kanı taşıyan damarlar organlara yeteri kadar kan taşıyamazsa organlar beslenemez hale gelirler. Özellikle ana damarlarda damar duvarı kalınlığı ve darlığı kalp krizlerini tetikler. Bu yüzden kan damarları darlığı için öneriler konusu birebir beslenme ile alakalıdır.

Kireç Sökücü Diyebilirsiniz

Sofranızdan yağlı yemekleri, ağır tatlıları, kızartmaları ve işlenmiş et ürünlerini kaldırın. Zeytinyağı ise muhakkak mutfağınızda yer alsın. Hayat biçiminiz ne olursa olsun hareketli bir yaşam biçimine geçmeye çalışın. Doğuştan gelen damar tıkanıklıkları için tıbbi çözümler şarttır ama bunun yanında damar sağlığı için limon, sarımsak ve maydanoz kürünü uygulayabilirsiniz. Bu üçlüden yapacağınız karışım sanki bir kireç sökücü gibi çalışacak ve damar içlerinde oluşan tıkanıklıkların açılmasına yardımcı olacaktır.

Kan Sulandırıcı İlaç Kullananlar

Fakat kan damarları darlığı için öneriler İbrahim Saraçoğlu tarafından anlatılırken bir konuya özellikle dikkat çekiyor. Bu gibi hastalıklarda öncelikle başvurmanız gereken doktorunuz size kan sulandırıcı ilaç vermiş ise bu kürü lütfen uygulamayınız. Kan sulandırıcı ilaç kullananların bu kürü uygulaması tehlikelidir, organlara kan dolmasına bile neden olabilir. Bitkisel bir reçeteden destek alacağınızı muhakkak doktorunuza anlatın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.