Teknoloji

İnternet Sürekli Kopuyor!

Kullanıcıya bağlı sorunların yanı sıra servis sağlayıcısına bağlı sorunlar nedeniyle internetim sürekli kopuyor şikayetleri de artış gösteriyor. İnternet sağlayıcı firma ile görüşme yapabilirsiniz ve bu konuda sizlere yardımcı olacaklardır.

Aynı şekilde modem firması da teknik destek hizmeti sunuyor ve ücretsiz olarak sunabilecekleri hizmetler konusunda geniş bir yelpazeye sahip olduklarını da hatırlatmak gerekiyor. Eğer teknik servis talebi iletirseniz bunun için bir ücret ödemeniz gerekebilir. Dilerseniz bireysel olarak uygulayabileceğiniz işlemlere de göz atalım ve bu sorunun asıl nedenini de yine hep birlikte incelemiş olalım.

İnternetim Sürekli Kopuyor!

1. Modem arızasına bağlı olarak internet bağlantınızda kopma yaşayabilirsiniz. Modeme yapılan giriş ya da çıkışların bağlantı noktalarını kontrol etmeniz gerekiyor. Kablolarda herhangi bir sorun görünmüyorsa eğer modemin iç tesisatında bir sorun olabilir ve eski modemlerde bu sorunun çok daha sık yaşandığını da unutmamak gerekiyor. Kendi başınıza çözüm üretemediğiniz durumlarda modem firmasını arayarak sorunu detaylı bir şekilde aktarmanız yeterli olacaktır.

2. Voltaj düşüklüğü de internet kopmalarına sebebiyet verebilir ve sık sık voltaj ölçümü yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sorun genellikle akşam saatlerinde ve gece geç saatlerde karşınıza çıkacaktır. Bu konuda bilgi ve deneyim sahibi değilseniz eğer profesyonel bir elektrikçiden yardım alabilir ve ölçüm işlemlerini başlatabilirsiniz.

3. Giriş ve çıkışlardaki kabloları sık sık kontrol edin. Bantla sağlamlaştırmaya çalıştığınız kablolar ne yazık ki yeterli olmayacak ve hatta kısa bir süre sonra oksitlenme sorununu da beraberinde getirecektir. Bu kabloların çok hassas olduklarını unutmamak gerekiyor ve hatta fiber internet kullanıcısı iseniz bu konuda ekstra hassasiyet göstermenizi tavsiye ediyoruz. Kablolara bağlı sorunlarda değişimi kendi başınıza yapabilir ya da dilerseniz profesyonel destek alabilirsiniz.

4. Anlık internet kopmalarının bir diğer önemli nedeni ise virüs kaynaklı sorunlardır. Cihazlarınıza yüklediğiniz herhangi bir yazılım üzerinden yine cihazlarınız ele geçiriliyor ve internet bağlantısının yanı sıra farklı sorunlar da gün yüzüne çıkıyor. Güçlü bir anti virüs programı ile birlikte bu sorunu kısa süre içerisinde çözebiliyorsunuz.

5. Telefon kaynaklı bir sorundan da bahsetmek gerekiyor ve binanın kutuya uzak olması, hız yüklemesinin aşırı bir şekilde yapılması da yine bu sorunu gün yüzüne çıkartabiliyor. Hız kontrolü yapabilir ve bu tür bir sorun mevcut ise internet sağlayıcı firma ile görüşerek sizler de hızınızı düşürebilirsiniz. Emin olun tek bir kopma sorunu dahi yaşamayacaksınız.

6. Port ile ilgili sorunlar da yine internet kopmalarına sebebiyet verebiliyor ve bunun çözümü ise teknik destek ekibi tarafından sağlanacaktır. Tek başınıza yapabileceğiniz bir hamle ne yazık ki görünmüyor ve servis ekibini aramanızı tavsiye ediyoruz.

7. Kullandığınız antivirüs programı da internet bağlantınızın kopmasına sebebiyet verebilir. Çok profesyonel bir virüs programı cihazlarınızı zorlayacaktır ve bu da kopma sorununun en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Daha basit ve daha kullanışlı bir virüs programı ile bu sorunu ortadan kaldırmak ve fayda sağlamak mümkün hale gelecektir.

8. Ethernet kartınızın arızalı olması da ihtimaller dahilinde ve buna bağlı sorunlarda da yine bir profesyonelden yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

İnternetim sürekli kopuyor şikayetlerine genel hatları ile yanıt vermeye çalıştık ve bu konuda başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Kendi başınıza çözebileceğiniz sorunların yanı sıra servis desteği almanızı gerektirecek durumlar da söz konusu olabilir. endişe etmeyin, bir şekilde problem giderilecek ve sizler de yine ödemesini yaptığınız interneti sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı