Sosyal Medya

Instagram Videoları Açılmıyor!

Instagram video açılmıyor şikayetine değinmek istedik ve cihazlarınızda ya da hesaplarınızda bu tür bir sorun yaşıyorsanız eğer bu sorunu nasıl çözebileceğinizi de az sonra sizinle paylaşacağız.

Anlık paylaşımlar yapabilmek ve bunu görseller ile desteklemek isterseniz eğer instagram en uygun mecralardan bir tanesi olacaktır. Milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen ve üye sayısını her geçen gün arttıran bu platform, hikaye atmanıza da izin veriyor ve bu sayede etkileşimi daha güçlü hale getiriyorsunuz. Sadece video izlemek isteyenler için de mükemmel bir adres çünkü uzun süreli video paylaşımları da ig tv destekli olarak karşınıza çıkıyor.

Instagram Videoları Açılmıyor!

Instagram kullanıcıları bu problemi sık sık yaşıyor ve farklı kaynakları incelediğinizde bunu sizler de çok daha net bir şekilde görebileceksiniz. Sorunun nedenleri ile birlikte nasıl çözümleneceğini de birlikte inceleyelim istiyoruz.

1. Ana sayfada gezinirken karşınıza çıkan herhangi bir videoyu açamıyorsanız eğer yapmanız gereken öncelikli şey aslında birçoklarınızın da bildiği silme ve yeniden yükleme işlemi olacaktır. Ön bellek dolu olabilir ve bu da uygulamanın sağlıklı bir şekilde çalışmasını engelleyecektir. Silip yeniden yüklediğiniz takdirde muhtemelen herhangi bir problem karşınıza çıkmayacak ve rahatça video izleyebileceksiniz.

2. Güncellemeleri kontrol ettiniz mi? Instagram ile birlikte akıllı telefonlarımızda kullandığımız ve yer verdiğimiz birçok uygulama, kendini geliştirmek adına sık sık güncelleme alıyor. Eğer bu güncellemeleri yapmadıysanız uygulamadan tam verim almanız ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Güncelleme ekranına gelerek sizler de ilgili uygulamayı son sürüme yükseltebilirsiniz. Muhtemelen video izleme sorunu da ortadan kalkmış olacaktır.

3. Hücresel veri kullanımı ile ilgili sorunlar da video izleme problemini gün yüzüne çıkartabiliyor ve bu bağlamda izlemeniz gereken adımları da sizlere aktarmak isteriz. Hücresel veri kullanımı-daha az veri kullan adımlarını takip ettikten sonra karşınıza çıkan seçeneği tiklemeniz yani aktif hale getirmeniz gerekiyor. Nu işlem de video izlemenizi mümkün hale getirecek ve büyük bir ihtimalle sorunu çözecektir.

4. Ayarlar-Ekran ayarları-Görüntüleme oranı ve hemen ardından ınstagram uygulamasını bularak karşısındaki tik işaretini kaldırmanız gerekiyor. Bu yöntem de video izleyememe sorununu ortadan kaldıracak ve uygulamayı eksiksiz bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Yukarıda sizinle de paylaştığımız yöntemler en popüler yöntemlerden bir tanesidir. Elbette unutmamak gerekiyor ve bazı dönemlerde instagram girişleri çok yoğun olduğu için uygulama kitlenebiliyor ve yalnızca video konusunda değil, aynı zamanda görseller konusunda da sıkıntı yaşıyorsunuz. Bu tür durumlarda endişe etmenize gerek yok veb bir süre bekledikten sonra sorun kendiliğinden çözüme kavuşacaktır.

Instagram Görselleri ve Yenile İşareti!

Video konusunu geride bıraktıktan hemen sonra dilerseniz görseller ile ilgili aynı soruna da değinelim. Bahsi geçen adımlar sizlere fayda sağlayacaktır ancak bu sorunun asıl nedeni instagram ‘uygulamasındaki yoğunluktur. Özellikle diğer sosyal medya platformlarında “Instagram çöktü” gibi haberler göreceksiniz. Bu tür durumlarda görsel üzerinde ‘’Yenile’’ işareti yer alır ve tıklasanız daha görüntü açılmaz. Burada sizin yapacağınız herhangi bir şey yok ve sunucu kaynaklı sorunlardan instagram sorumludur. Biraz beklemek gerekiyor ve zaten kısa süre içerisinde bu sorunu çözümlüyorlar.

Instagram videoları açılmıyor başlıklı yazımızda videoların yanı sıra görsellere de değinmek istedik. En büyük sosyal medya adreslerinden bir tanesi olan ınstagram, kullanıcı deneyimini arttırmak adına elinden gelenin daha fazlasını yapıyor. Kullanıcı kaynaklı hataların çözümlenmesi ise bu yazıda da bahsettiğimiz gibi oldukça kolay ve kısa süre içerisinde sonuç elde ediyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı