instagram-canli-yayin-bildirimlerini-acma-ve-kapatma-nasil-yapilir

Instagram Canlı Yayın Bildirimlerini Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Dünyadaki en popüler fotoğraf, video paylaşım uygulaması olan Instagram’da canlı yayın özelliği de bulunmaktadır. IOS ve Android mobil uygulamalardaki mobil bildirimleri açarak takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını hızlıca görebilirsiniz. Dilediğiniz kişileri de sessize alabilirsiniz.

Instagram’da Kişiye Özel Bildirim Basıl Açılır?

IOS ve Android kullanıcıları, Instagram’da sık takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını mobil uygulamalardaki mobil bildirimleri açarak hızlıca görebilirsiniz. En çok tercih edilen uygulama olan Instagram, yeni güncellemeleri ve yepyeni özellikleri ile aktif kullanıcı sayısını her geçen gün artırmayı başarmaktadır.Yeni güncellemeleri ile daha kullanışlı hale gelen Instagram, en beğenilen güncellemesi ise Instagram Canlı Yayın oldu.

Instagram’da mobil bildirimlerinizi açarak en çok sevdiğiniz, sıkı takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını hızlıca görebilirsiniz. Peki Instagram canlı yayın bildirimleri bölümü nedir? Nasıl kullanılır? yazımızda detaylı olarak yer vereceğiz.

IPhone ve Android Cihazlarda Instagram Bildirimlerini Açma ve Kapama İşlemi…

Android cihazlarda Instagram bildirimleri nasıl açılır?

Android’li telefon ve tablet kullanan kullanıcıların bu bildirimleri görüntüleyebilmesi için işletim sisteminin uygulamaya, erişim izni olması gerekir. Bunun için yapmanız gereken Ayarlar-Uygulamalar ve Instagram üzerinden bildirimleri açmak yeterli olacaktır.

IPhone’larda Instagram bildirimleri nasıl açılır?

IPhone ve IPad kullanıcıları için Ayarlar-Bildirimler ve Instagram üzerinden bildirimleri aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Instagram mobil bildirimler nasıl açılır?

Akıllı cihazınızdan Instagram’ın mobil bildirimlerini açmak için profilin sağ üst kısmında bulunan üç noktaya tıklayarak, gönderi bildirimlerini aç seçeneğini seçmek yeterli olacaktır. Belirlediğiniz kişinin paylaşımlarında doğrudan mobil bildirim alabilirsiniz.

instagram-canli-yayin-bildirimlerini-acma-ve-kapatma-nasil-yapilir

Instagram Canlı Yayın Bildirim Özelliği

Instagram Canlı Yayın bildirim özelliği Instagram‘da canlı yayın yapan kullanıcıların canlı yayınlarının takipçilerine bildirilmesini sağlayan özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.Instagram’ın bu özelliği ile anlık canlı yayına kimlerin başladığını öğrenebilirsiniz.  Instagram kullanıcılarına “…kişisi canlı yayına başladı” şeklinde bildirim gelmektedir.

Instagram canlı yayın bildirimi gelmiyor, bildirim açıp kapatma işlemi nasıl yapılır?

Instagram’ın en yeni özelliği canlı yayın yapma özelliği ile takip ettiğiniz kişileri canlı yayın özelliği başladığı zaman anında bildirim alabilirsiniz. Ancak Instagram’ın bu özelliğini kullanmak istemiyorsanız ya da sıkıldıysanız canlı yayın bildirimini kapatabilirsiniz.

Instagram canlı yayın bildirim özelliğiniz varsayılan olarak açıktır. Zaman içinde bu özelliği kapatmışsanız ya da tekrar açmak istiyorsanız, Instagram uygulamasını açın ve profil sekmesine gidin.

*Profilinizin sağ üst köşesinde … üç noktaya dokunun

*Açılan sayfada anında ilet bildirimi ayarları seçeneğini seçin.

*Açılan sayfada aşağı doğru kaydırdığınızda canlı videolar sekmesini göreceksiniz.

*Bu bölümden canlı yayın bildirimleri almak istiyorsanız açık seçeneğini seçin kapatmak istiyorsanız kapalı seçeneğini seçebilirsiniz.

*Bildirimleri açtığınız zaman sevdiğiniz takip ettiğiniz kişiler ile ilgili size anında bildirim gelecektir.

*Grup olarak canlı yayın başlatırsa canlı yayındaki diğer kişinin adı da görülmektedir.

Instagram Bildirimleri Nasıl Sessize alınır?

Instagram bildirimlerini almak istemiyorsanız, istediğiniz kişileri sessize alma özelliği sayesinde tüm bildirimlere kulak tıkayabilirsiniz. İşte Instagram mesajlarını sessize alma işlemi…

Instagram hesabınızı açtıktan sonra mesaj bölümüne gidin. Sessize almak istediğiniz kişiyi seçtikten sonra yana kaydırın.”Sessize Al” seçeneğinden seçebilirsiniz.

Instagram Bildirimlerini Kapama İşlemi Nasıl Yapılır?

Akıllı cihazınıza gelen bildirimleri kapatmak istiyorsanız cihazınızın markasına göre işlem yapabilirsiniz. Bildirimleri kapattığınız zaman olup bitenlerle alakalı hiçbir ikaz almazsınız.

Android’te Bildirim Kapama Nasıl Yapılır?

Akıllı cihazınızdan Ayarlar-Uygulamalar-Uygulama Yöneticisi Instagram bölümünden bildirimler menüsünü seçin ve gelen ekrana “Bildirimlere izin ver” seçeneğini pasif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

IPhone’de bildirimleri Kapama

Cihazınızda Ayarlar-Instagram-Bildirimler kısmından pasif hale getirmeniz yeterli olacaktır.