arama

Ian Somerhalder kimdir? Yaşı boyu kilosu ve resimleri

Ian Somerhalder kimdir Yaşı boyu kilosu ve resimleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Ian Joseph Somerhalder (d 8 Aralık 1978), Amerikalıoyuncu, model ve yapımcı. Lost dizisindeki Boone Carlyle ve The Vampire Diaries dizisindeki Damon Salvatore karakterleriyle tanınmıştır.

Kariyeri

Somerhalder, kariyerine modellikle başlamıştır. New York, Paris, Londra, Milano gibi şehirlerde Calvin Klein, American Eagle Outfitters, Dolce & Gabbana, Gucci, Versace ve Guess gibi markaların modelliğini yapmıştır. Ian, iki sezon boyunca Guess in yüzü olmuştur.[2] Somerhalder, modelliğe DNA Models ile çalışarak devam etmektedir.[5]

Somerhalder 2000 yazında Young Americans adlı Dawson’s Creek benzeri kısa süren bir WB dizisinde yer almıştır. Dizide, prestijli bir yatılı okulun dekanının oğlu olan, okul arkadaşına aşık Hamilton Fleming’i canlandırmıştır. Dizi Havre de Grace, Maryland’de çekilmiştir.

Özel hayatı

Ian Somerhalder,Aktör olmasaydı, deniz biyoloğu,yazar ya da reklamcı olabileceğini söylemiştir.Eşi Nikki Reed Somerhalder ile ortak bir yapım şirketleri vardır. Somerhalder ayrıca rol aldığı The Vampire Diaries dizisinde 6×16 bölümünü hem oynamış hem de yönetmiştir.

37 yaşındaki Somerhalder The Vampire Diaries dizisindeki eski rol arkadaşı Nina Dobrev ile 3.5 yıl büyük aşk yaşamıştır.Çift 2013 yılı Mayıs ayında aldıkları ortak karar ile ayrılmıştır.Ayrılık nedeni ise Dobrev ile Somerhalder arasındaki 11 yıllık yaş farkı olarak gösterilmiştir.Ayrılıktan sonra kimseyle anılmayan Somerhalder, 2014 temmuz ayında Twilight serisi yıldızı, eski sevgilisi Nina Dobrev’in bir zamanlar yakın arkadaşı olan Nikki Reed Somerhalder ile aşk yaşamaya başlamıştır.Çiftin aşk yaşamaya başlaması birçok kişi tarafından ağır eleştiri almıştır.En büyük etkenlerden biri de Nikki’nin Nina’nın en yakın arkadaşı olmasıdır.Ian Somerhalder gelen aşırı tepkilere karşı birçok kez sevgilisi Nikki’yi sahiplenmiştir.Hatta Nina Dobrev’in diziden ayrılma kararını The Vampire Diaries hayranlarının büyük çoğunluğu bu aşka bağlamaktadır.Gelen aşırı olumsuz yorumlara rağmen çift, 6 ay sonra 2015 Ocak ayında aile arasında nişanlanmış,25 Nisan 2015’te ise Santa Monica’da yapılan sade bir kır düğünüyle Nikki Reed Somerhalder ile evlenmiştir.

Nina Dobrev düğüne davet edilmesine rağmen katılmamıştır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.