Bilgi

Herbalife’ın Zararları Neler?

Herbalife zararları var mı? Geçmişten günümüze gelişen Dünyamızda bu değişim insanoğlunun yaşam biçimini de değişik şekillerde etkilemiştir. İlk çağlarda insanlar genellikle avcılık ve toplayıcılık üzerine bir yaşam biçimi ile yaşamıştır.

İnsanların bu çağlarda yiyecek ve içecek için çaba sarfetmesi gerekmekteydi. Göçlerin ardından yerleşik düzene geçmeye başlayan insanoğlu tarım ve hayvancılıkla birlikte yine de eforlu bir hayata devam etmekteydi. Bütün bu süreçlerin beraberinde 90’lı yıllarda ortaya çıkan teknolojik gelişmeler peşinden sağlıksız beslenmeyi ve obeziteyi de getirdi. Dünyanın bir ucundan diğer ucuna bilim insanlarının hepsi insanlara daha iyi yiyecek ve yaşam sunmak için adımlar atmaya başlamıştır.

Yediğimiz yiyeceklerinin bir çoğunda bulunan gdo, hormon, zirai ilaç kalıntıları sağlıksız yaşamın içerisinde insanları farklı yollara itmeye başlamıştır. Herbalife, sağlıksız kilo alınan bu dönem içerisinde insanlar tarafından tercih edilmeye başlanan bir diğer ürün olmaya başlamıştır. Kilo vermeye yardımcı olduğu gibi herbalife zararları da bulunmaktadır.

Herbalife Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kişiler kilo kontrolü sağlamak ya da formda kalmak amacıyla Herbalife kullanmaya başlamaktadır. Herbalife içeriğindeki maddeler, üretilen yetkili firmalar ve tarım ve köy işleri bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Ancak sağlık bakanlığı bu ürüne onay vermemiştir.

Sağlık bakanlığı tarafından onaylanmayan bir ürünün ise birçok zararının bulunacağı bilindiği gibi Herbalife ürünlerinin de kullanıcıları tarafından bildirilen zararları bulunmaktadır.  Bu ürün bir ilaç olmadığı gibi eczanelerden de ulaşılamamaktadır. Zayıflama amaçlı alınan bu ürün aslında zayıflamak yerine sağlıklı bir yaşam için üretilmiştir. Kullanıcıların amacının dışında sadece zayıflama amaçlı ürünü gereğinden fazla kullanması durumunda zararları ortaya çıkmaya başlamaktadır.

Birçok yan etkisi bulunan Herbalife ürünlerinin en büyük zararı kullanıcı yorumlarına göre mide rahatsızlığı ortaya çıkarıyor olması. Mide rahatsızlığının beraberinde böbrek taşı oluşturması, ağız kuruluğu, titreme, kızarmalar gibi daha birçok herbalife zararları görülmektedir.

Ruh sağlığı açısından etkisi büyük olan ürünün beden sağlığına da olumsuz etkileri bulunmaktadır. Sinirsel ve ruhsal çöküntülere neden olarak uyku problemi yaratmaktadır. Kullanan kişiler arasında başlangıçta iştah kesilmesine rağmen ileride ürünleri yavaşça bırakmaya başladıklarında kilo alımının hızla geri döndüğü görülmektedir. Ürün sürekli kullanılması durumunda kilo verdirmekte fakat kendisine de bağımlı hale getirerek ileriye dönük daha ciddi sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Herbalife İçindekiler Nelerdir?

Herbalife ürünlerinin içerisinde tam olarak hangi etken maddelerinin kullanıldığının bilinmemesi nedeniyle kişi alerjisi olup olmadığını anlayamamaktadır. Bunun anlaşılabilmesi için ise ürünün kullanılması gerekmektedir. Fakat alerjiye karşı direnciniz düşük ise ürün vücudunuza ve sağlığınıza daha ciddi zararlar verecektir.

Ürünün, üretici firma ve satış yapan noktalarında belirtildiği gibi hamile kadınların ve emziren annelerin kullanılması kesinlikle yasaktır. Bir öğün olarak kullanılması belirtilen sıvı içeceğinin içerisinde firmanın belirttiğine göre 22 adet vitamin ve mineral bulunmaktadır. Örn; A, C, D, B6, B12, Biotin Vitaminleri, Potasyum , Kalsiyum, Bakır, Çinko Mineralleri.

Herbalife Nasıl Ortaya Çıktı?

Şirket, 1980 yılında Mark Hughes tarafından annesinin kilo problemlerinden dolayı hayatını kaybetmesinin ardından yaptığı araştırmalar sonucunda kuruldu. Birçok sitede ise hikaye farklı şekillerde anlatılmaktadır. Kurucu Mark Hughes’in herbal bitkisini geliştirdiği bu ürünler şu anda 94 ülkede kullanıcılara ulaştırılmaktadır. 2000’lı yıllarda dünyanın birçok kesimine yayılan Herbalife, 2004 yılında da kişiye özel bir kilo kontrol programı piyasaya sürmeye başlamıştır.

Sağlıklı yaşam için bu sürece atılan kullanıcılar sorunlarına cevap bulamaması sonucunda herbalife zararları ile karşılaşıp ürünleri kullanmayı bırakarak daha da kilo almaya başlamışlardır. Diyetisyenlerin ve doktorların da belirttiği gibi sağlıklı beslenmeye yönelip, günlük hareketleri arttırarak hiçbir ek ürün kullanımına gereken kalmadan sağlıklı bir yaşama kavuşmak mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı