arama

Hangi Altcoin Alınmalı – Coin Al Sat Nasıl Yapılır

Hangi Alt Coin Alınmalı?
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş

Hangi Altcoin Alınmalı

Hangi Altcoin Alınmalı – Coin Al Sat Nasıl Yapılır – Piyasada yer alan hangi alt coin alınmalı? Peki bu coin al sat nasıl yapılır? konusunda bilgilendireceğiz.

Öncelikle risksiz bir coin olmaz. Her ticarette olduğu gibi coin piyasası üzerinde de risk her zaman vardır. Coin piyasasındaki değişim çok fazla değil o yüzden kazandırmıyor. Fakat son zamanlarda çok fazla yükselişte olan coinler alarak kâr edebilirsiniz.

Hangi alt coin alınmalı konusunda başlangıç için 1-2 exchange sitesi belirlemeniz gerekmektedir. Bu exchange siteleri üzerinden kendinize her zaman takip edebileceğiniz 3-4 tane coin seçmeniz gerekmektedir. İlerleyen zamanlarda ise bunlar bir süre takip etmeniz gerekmektedir. Bu süre, yaklaşık olarak minimum 1 hafta olmalı ve maksimum ise 5-6 ay olmalıdır. Yıllık, aylık, haftalık, günlük değişim grafiklerini incelemeniz sizin yararınıza olacaktır. Coin hareketlerini analiz ederek bir sonraki günde artacağını ya da azalacağını az çok tahmin etmelisiniz.

Alt coin almak konusunda ise başlangıç için ufak yatırımlar yapmanız gerekiyor. Minimum 10 dolar ya da 10 € gibi bir miktarı gözünüzden çıkarmalısınız. Alt coin alış satış fiyatları farkına dikkat etmeniz gerekmektedir. Coin piyasasında en önemli detay ise sabır etmektir. Çünkü, yükselince veya düşünce hemen alıp satmak pişmanlıktan başka bir şey değildir.

Altcoinler nasıl alınır makalelerimiz,

Tron Coin(TRX) Nasıl Alınır – Kredi Kartıyla Tron Coin Nasıl Alınır

Ethereum Nasıl Alınır – Kredi Kartıyla Ethereum Nasıl Alınır

Ripple Nasıl Alınır – Kredi Kartıyla Ripple Nasıl Alınır

Litecoin Nasıl Alınır – Kredi Kartıyla Litecoin Nasıl Alınır

IOTA Nasıl Alınır – Kredi Kartıyla IOTA Nasıl Alınır

Hangi Altcoinler Kar Ettirecek?

1-Gnosis [GNO]
Gnosis coin alınır mı. 2017 yılının Şubat ayında ortaya çıktı ve kısa sürede yüksek istek ve talep görerek işlem hacmini bir hayli yüksellti. Fakat 2017 Mayıs ayından bu yana biraz düşerek, yatırımcıları tarafından bir köşeye atıldı. Bilinen yaklaşık olarak 300 milyon Dolar’lık bir pazar payı bulunuyor. Bu paya yönelik olarak da ilerleyen günlerde ise coin piyasasını alt üst etmesi bekleniyor.

2-Zcash [ZEC]
Zcash coin alınır mı, Sıralamanın ortasında yer alan zcash coin,  pazarda 378 milyon Dolar payı bulunmaktadır. Zcash, Ekim 2016’da ortaya çıktı ancak popülaritesi 2017 Mart ayına kadar bugünlerde olduğu gibi fiyatı hiç yükselmemiştir. Zcash coin, sıfır bilgi ispatı olarak çalışmakta ve buna ek olarak kriptografisi altında çalışan ilk açık finansal sistemdir.

3-Golem [GNT]
Golem coin alınır mı, 2016 Mart ayında dünyaya açılan bir başka kripto para birimidir. Golem coin, 400 milyon Dolar’lık bir pazar payına ulaşmıştır. Pazardaki yerini yükselterek, yatırımcılarını sevindirmek adına son zamanlarda ortalama bir yükselişe geçmiştir. 20 Mart’ta 13. en değerli dijital para birimi olmuştur. Popülerliği ise 2017 Nisan ayında yükselerek, borsanın dikkatini üzerinde toplamıştır.

Ağustos 2017 verilerine göre coinlerin durumları ise şöyleydi;

Coin Türü * Dolar Değeri * Bitcoin Değeri * Marketcap Değeri
Ripple (XRP) – $0.185481 – 0.00006592 BTC – $7,102,324,899
Litecoin (LTC) – $46.48 – 0.01651930 BTC – $2,422,093,531
Dash (DASH) – $194.18 – 0.06901190 BTC – $1,444,860,445
Monero (XMR) – $41.43 – 0.01472420 BTC – $613,789,207
Zcash (ZEC) – $208.94 – 0.07425860 BTC – $374,600,204
Bytecoin (BCN) – $0.001457 – 0.00000052 BTC – $266,798,186
Waves (WAVES) – $3.63 – 0.00130795 BTC – $362,587,000

Yukardaki değerlere göre en çok artan coin Ripple oldu. Çünkü alt coinler arasında Akbank gibi firmanın da desteklediği bir coindi. Fakat buna ek olarak Dash’da çok arttı. Monero ve Bytecoin bu sırayı izlerken Zcash ise pek fazla artmadı. Fakat kullanıcılarını çok üzmeyecek şekilde kâr ettirdi.

 • Ripple coin değeri artarmı? (XRP)
  Ripple coin, Fiyat artışı gösterecektir dolar cinsinden ortalama olarak %2 – %4 arasında bir değeri olacaktır.
  Marketcap değeri $11-$12 milyar dolar arasında bir değere ulaşacaktır.
 • Litecoin değeri artar mı? (LTC) için düşüncelerim;
  Litecoin, Dolar olarak ortalama %3 – %5 düzeyinde dolar arasında bir fiyata yükselecektir.
  Marketcap değeri $2.8-$3.0 milyar dolar arası bir değere ulaşacaktır.
 • Dash değeri artar mı? (DASH) için düşüncelerim;
  Dash, Dolara göre fiyatı %8 – %11 dolar düzeyinde bir değere yükselecektir.
  Marketcap değeri $1.6-$1.8 milyar dolar arasında bir seviyeye ulaşacaktır.
 • Monero değeri artar mı? (XMR) için düşüncelerim;
  Monero, Fiyatı dolara göre artış gösterecek ve %1 – %3 düzeyinde dolar olarak fiyatını arttırır.
  Marketacap değeri $640-$680 milyon dolar arasına yükselecektir.

Coin Al Sat Nasıl Yapılır

Piyasa üzerinde yer alan coin al sat siteleri nelerdir? Bu sitelerden hangileri güvenilir ve komisyon oranları hangilerinin daha fazladır? Sorularınızın yanıtına ulaşmak için maddeleri okumanızı tavsiye ediyoruz.

1- CoinMarketCup: Başta bitcoin olmak üzere coin al sat nasıl yapılır konusunda oldukça güvenilir bir İnternet sitesidir. Dünya üzerinde borsada işlem yapan yatırımcıların ve diğer kişilerin uğrak yeri olduğu için güvenilirliğini korumaktadır.

2- Bitfinex: Coin al sat sitesi bitfinex, diğer coinler hakkında da işlemlerini hızlı bir şekilde yaptırmaktadır. Cüzdanlarınıza hızlı transferiyle ünlü bitfinex, ripple coin satın alımında ise sizlere kredi kartı konusunda kolaylık sağlayarak alışveriş yapmanızı sağlamaktadır.

3- OKEx: Son zamanlarda borsaya yeni gelen güvenilir siteler arasında yer alan OKEx, ödeme işlemlerine kredi kartı ile coin al sat sorununa çözüm getirmiştir. Böylece OKEx kullanıcıları İnternet sayfası üzerinden kendilerine ait kredi kartı bilgilerini girerek SSL korumasıyla beraber 256 bit şifre korumasını da kullanarak alışverişlerini kolayca yapabilirler.

4- Bitturk: SSL sertifikası ile korunan ve işlemlerde hızlılığı ile ünlü olan Bitturk üzerinden coin al sat işlemleri yapabilirsiniz.

5- Koineks: Koineks üzerinden üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonrasında coin alıp satmak işlemlerinizi hızlıca halledebilirsiniz. Koineks, SSL ile korunan 128 bit şifreleme türüne sahip bir İnternet sayfasıdır. Komisyon oranları ise şöyledir;

 

koineks komisyonları

koineks komisyonları

 

 • sezginkoyun
  10 ay önce

  Bitturk üzerinden al sat işlemleri yapabilirsiniz. Tecrübe ile sabittir.

  6
  yorum beğen
 • erkan
  10 ay önce

  btc sizce yükselir mi

  8
  yorum beğen
 • Fiko
  10 ay önce

  Bu bilgiye göre Zcash alacağım konu için teşekkür ederim

  8
  yorum beğen
 • Mehmet
  10 ay önce

  Hep merak etmişimdir bu konuyu. Faydalı yazı olmuş teşekkürler

  6
  yorum beğen