arama

Geçmişte Piyango Kazananların Hikayeleri

Geçmişte Piyango Kazananların Hikayeleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Yılbaşı yaklaştıkça herkesin içindeki yeni yıl hevesinin yanında tabi kide milli piyango ikramiyesi heyecanı’da sarıyor insanı 4 bir yandan. Kim istemez böyle büyük bir parayı. Bu seneki ikramiye tutarı ise 55 MİLYON TL olarak belirlenmiş. Herkesin miktarı duyduğunda içi gıcıklanıyor. Sizde planlar yapmışsınızdır; bana çıksa şöyle yaparım, böyle yaparım. Peki ya milli piyango ikramiyesini kazanıp’ta arzuladığı yaşama ulaşamayanlar veya çabuk eriyip biten yaşantılar. Geçmişte milli piyango kazananların ibretlik hikayeleri ni sizler için derledim.

2004 yılında 10 trilyon olan büyük ikramiyenin 4’te birini tutturan Necmi Yıldırım’ı oğlunun para için vurduğunu biliyor muydunuz. 2005 yılında ise 5 milyon TL kazanan talihli 9 çocuklu Ahmet Bayram idi. Parayı kazanır kazanmaz ilk iş olarak peruk taktıran Ahmet, İstanbul’a yerleştikten sonra eşini boşadı. Kadına ve kumara düşkünlüğü onu bir kaç yıl içinde intihara sürükledi. Diğer bir talihli talihsiz ise denizliden Osman Kaplan. 1999 yılında borçları yüzünden girdiği hapisten çıkan ve sayısal loto oynayan Osman Kaplan, 340 milyar kazanmış fakat hemen arkasından eşini boşayıp İzmir’de şarkıcılık yapan Pınar Şirin isimli bayanla Hilton’da nişan yapan ve ardından parasının tükenmesiyle hiç bir şeyi kalmayanlardan. Bir diğer şansız insan ise “Kaybedebilme Kabiliyeti” isimli bir belgesele konu olan bir insan. 53 yaşında ki Mustafa Savgan’ın macerası ise 1970 yılında 10 bin lira ikramiye kazanmasıyla başlar. Eşinden nefret eden Mustafa bir ayda 150 memurun maaşı kadar harcama yaptığını anlatır ve eşinden hemen boşandığını söyler. 1982 ve 1984 yıllarında da ikramiye kazanan talihli sonuç olarak şu anda bir tane handa gece bekçiliği ve ayakkabı boyacılığı yaparak hayatını geçindirmeye çalışıyor. Milli piyango ikramiyesini aklını kullanarak harcayanların bu duruma düşmediklerini de biliriz.

Geçmişte milli piyango kazananların ibretlik hikayeleri sizinle paylaşmamın sebebi olur da talihli bir insan olup milli piyango ikramiyesini kazanırsanız hırsınıza ve paranın getirdiği şehvete düşmeden hayatınızı daha iyi durumlara getirebilirsiniz. Herkesin hayalidir tabi kide milli piyango ikramiyesini kazanmak lakin önemli olan onu nasıl faydalı bir hale getirebilmemiz gerektiğidir. Unutmayın dünya malı dünyada kalacaktır. Ama siz arkanızdan gelen neslinize iyi bir yaşam güzel bir hayat bırakabilirsiniz. Paranın getirdiği şehvetin ve karakter bozulmasının sonuçlarından biraz da olsa değindim. Umarım sizde talihli olanlardan olursunuz fakat aklınızı da kullanan talihlilerden olmanız dileğiyle. Bol Şanslar…

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.