arama

Freeletics Nedir, Nasıl yapılır?

Freeletics Nedir, Nasıl yapılır?
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Herkese merhaba arkadaşlar bugün sizlerle Freeletics nedir ? Ne işe yarar ? Bunlardan bahsedeceğim. Öncelikle Freeletics hiç bir alet kullanılmadan tamamen ağır bedensel hareketlerle vücut geliştirme yöntemidir. Bu yöntem genellikle 100 günlük bir süreçtir.  

Peki nasıl yapacağım yada başlayacağım derseniz hemen bilgilere geçelim.
”Atletik olmak için en verimli yol” bu sporun sloganıdır. Bu slogan ile yola çıkan bu sporda  sadece insan bedeni kullanılarak 100 günde yapılan egzersizlerle insan vücudundaki değişim an be an günlük yada haftalık olarak kayıt altına alınır.  

Vücut geliştiren kişilerde görmüşsünüzdür. Öncesi ve sonrası olarak fotoğraflarını paylaşırlar. Tamda freeletics mantığı budur. Kişi yaptığı egzersizler ile her gün boy kilo endeksini ve vücut fotoğrafını paylaşarak, değişimini sergiler.


Öncelikle bu program tabiki kafanızdan uydurmuyorsunuz. Freeletics in internet sitesine buradan girerek bir mail gönderiyorsunuz.  Sizden boy kilo ve vücut fotoğrafınızı istiyorlar. Sizlere 3 seçenek sunuyorlar kardiyo çalışması, güç çalışması ve bu ikisinin karışımı. İstediğiniz planı seçtikten sonra sizlere 100 günlük bir program çıkartarak an be an haftalık olarak fotoğraflamanızı istiyor ve gelişim sürecinizi inceliyorlar. İdmanlar zamana dayalı ve her hareket belli zaman aralığında saniye yada dakika tutularak yapılması gerekiyor.

Örnek olarak freeletics yapan bir arkadaşımız 100 günlük programını bu şekilde sergilemiş.

Bu aslında pekte spor sayılmaz, hiçbir alet ile yapılmıyor (barfiks dışında) ve çoğu zaman oturduğunuz yerden yaptığınız hareketlerle vücudunuzu değiştirebiliyorsunuz. Tamda tembel insanların istediği olay diyebiliriz yada spor salonlarına para vermek istemeyenlere ve salona gitmeye üşenenlere birebir.

Freeletics bu programı uygularken elbette ki bir ücret talep ediyor. 15 haftalık bu süreçte 15 haftadan sonrası devam etmek tamamen kişiye kalmış bir olay.

Freeletics programlarına sahip olduğumuz telefonlardan uygulama şeklinde de ulaşmanız mümkün. Appstore ve GooglePlay üzerinden freeletics yazarak indirebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.