Etkili Sevgiliyle Yapılacaklar Listesi

Sevgiliyle yapılacaklar listesi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.  Ancak, yeni bir şeye başlamayı denemekten tembelliğe, muziplikten ciddiliğe kadar birçok bu listede yer alabilir. Listede olması gereken konulardan bazıları şöyle :

1. Birlikte Yeni Bir Hobi Edinin

Ortak bir hobi edinin ve bunun üzerinde birlikte çalışın. Bu konuda araştırmalar yapın, sevgilinizle paylaşın. O alandaki profesyonellerin çalışmalarını takip edin ve onlarla tanışıp önerilerini alın. Başkalarının yaptığı çalışmaları izleyin.

2. Yaşadığınız Kenti/Yeri Sevgilinizle Birlikte Keşfedin

Her kentte keşfedilecek yerler vardır mutlaka. Yaşadığınız kent ya da bölge hakkında araştırmalar yapın ve onu sevgilinizle birlikte keşfetmeye başlayın. Keşfedeceğiniz yerler hakkında ön araştırmalar yapın, bilgi edinin. Gittiğiniz yerlerde yeri insanlarla tanışıp onlardan o bölge hakkında bilgi alın.

3. Birlikte Yeni Bir Yemek Yapmayı Deneyin

Sevgilinizle belli aralıkla yeni bir yemek yapmayı öğrenin, deneyin. Öğreneceğiniz yemeklere ilişkin araştırmalar yapın, malzemeleri tanıyın. Yaptığınız ve çok hoşunuza giden yemekleri dostlarınızla birlikte yemeye çalışın.

4. Komik Bir Şeyler Yapın

Sevgiliyle yapılacak şeyler listesine komik bir şeyler yapmayı da koyun. Yaratıcı şeyler bulun, çocukken size çok etkileyen komik oyunları yeniden keşfetmeyi deneyin ve arkadaşlarınızla paylaşın.

5. Küçük ama Romantik Şeyler Bulun

Uzun süre hatırlayacağınız romantik bir şeyler yapın. Yağmurda yürüyün, gün batımını seyredin, yeni bir dans öğrenin, birbirinize şiirler yazmayı deneyin. Her zaman kendinize özgü küçük ama romantik şeyleriniz olsun.

6. Huzurevinde Dostlarınız Olsun

Belli özel günlerde bir huzurevini ziyaret edin. Orada yaşlı dostlarınız olsun. Sizi gördükleri anda onların bakışlarındaki anlamları keşfedin. Minik hediyeler alın yaşlı dostlarınıza.

7. Yaşadığınız Yerde Sosyal Faaliyetleriniz Olsun

Yaşadığınız semtte bir kuruma gönüllü destek verin. Ayda bir semt okulundaki öğrencileri ziyaret edin, gönüllü veli olun. Çevrenizdeki insanlarla tanışın. Bir apartmanda oturuyorsanız bir kısmını tanımak için çaba gösterin, iletişim kurun onlarla. Sokaktaki çocuklarla top oynamayı deneyin.

8. Sevgilinizle Birlikte Tatile Çıkın

Sevgilinizle birlikte tatile çıkın. Ekonomik durumunuza göre bir tatil programı yapın. En yakındaki kenti keşfedin, orada ziyaret edebileceğiniz dostlar edinin.

9. Komik Şeyler Yapın

Hayata hep ciddi yönden bakacak değilsiniz ya ara sıra size komik gelen şeyleri de yapın. Kimin ne diyeceğine aldırmadan, başkasının tavrını düşünmeden, zevk alacak şekilde yapın bunları.

10. Birlikte Kitap Okuyun

Sevgiliyle yapılacaklar listesi mutlaka birlikte kitap okumayı da içermeli. Kitap için ayıracak bütçeniz yoksa en yakın kütüphaneden ödünç kitaplar alın ve sevgilinizle birlikte okuyun. İster kütüphanede ister evde ister otobüste ve isterseniz parkta okuyun.

11. Bir Sokak Hayvanını Evlat Edinin

Küçüklüğünüzde bir hayvanınız olmamıştır belki ve belki de hayvanları çok seviyorsunuzdur. Ancak evde beslemek zor geliyordur size. O zaman sevgilinizle birlikte bir sokak hayvanını ‘’evlat’’ edinin, korunmasını üstlenin onun.

12. Bitpazarından Alışveriş Yapın

Her zaman AVM’lere gidecek değilsiniz ya arada bir bitpazarına gidin. Dolaşın mağazaları beğeneceğiniz bir şeyler bulun, pazarlık yapın. Satılan eşyalarla ilgili detaylar sorgulayın.

13. Sergi Açılışlarına Katılın

Özellikle sanat galerilerinin sergi açılışları sevgilinizle gideceğiniz yerler arasında olsun. Takip edin sanat galerilerinin duyurularını, e-mail gruplarına katılmaya çalışın. Açılışlar hem yeni insanlarla tanışmanızı sağlar hem de açılışa özgü sunumlardan yararlanırsınız.

14. Teknolojiden Uzak Gününüz Olsun

Zaman zaman akıllı telefonların, bilgisayarların sevgilinizle iletişim sürecini etkilediğini düşünüyorsanız haftada bir günü ‘’teknolojiden uzak gün’’ ilan edin. Yaratıcılığınızı kullanın ve yeni yöntemler geliştirin.

15. Sinemaya Gidin

En azından ayda bir sevgilinizle sinemaya gidin. Ekonomik olsun diyorsanız indirimli seansları araştırın.

16. Tembellik Yapın

Sevgiliyle yapılacaklar listesi mutlaka birlikte tembellik yapmayı da içermeli.  Haftada bir gün, belli saatler arasında hiçbir şey yapmadan zaman öldürmeyi deneyin. Hiçbir şey düşünmeden sırtüstü yatmak da bir yöntem.