Bilgi

Demir Fiyatları Ne Olur 2022

Demir Fiyatları Ne Olur detaylı bilgilendiriyoruz. Demir Fiyatları Ne Olur ve Demir Fiyatları Neden Değişiyor işte detayları.

Demir Fiyatları Ne Olur 2021 yılı için detaylar sıklıkla merak ediliyor. Demir bildiğiniz üzere tıpkı para gibi bir enflasyona sahiptir. Gün içerisinde bile fiyatlarında ivmeli iniş ve çıkışlar görülebilir. Bu nedenle de özelikle inşaat sektörüyle ilgilenenler bu noktada günlük fiyat analizi ve takibi yapma gereği duyuyor.

Demir borsasında yaşanan bu değişiklikler aynı zamanda demirin türüne bağlı olarak da değişebiliyor. Örnek vermek gerekirse 8’lik ya da 10’luk demir türlerinde hem zam oranları hem de stabil fiyatlar değişiklik gösterir. 11 Kasım 2021 tarihinde demir fiyatları güncel haliyle sunuldu. Demir fiyatları yayınlandığı bu tarihte ise net dolar TL fiyatı 9.93 TL’ye karşılık geliyordu.

2022 Demir Fiyatları Ne Olur?

Demir fiyatlarında dolar fiyatlarının etkisi oldukça büyüktür. Bu nedenle de 2022 demir fiyatları ne olur sorusuna mevcut dolar durumuna bakarak yorum yapmak mümkün olabilir.

Şuan da mevcut yükselişlerden sonra 1 ton demir fiyatı 8.975 TL’dir.  Taşıma, ham madde, dolar fiyatları ve benzeri etkenlere göre 2022 yılında da yeni ve büyük bir zam yapılması beklenebilir. Özellikle de inşaat demiri fiyatı bu zamlardan bir hayli etkilenecek gibi duruyor. Yıllara göre kısaca demir fiyatlarını analiz edelim;

  • 2018 yılında Demir fiyatları 2.886 TL
  • 2019 yılında Demir fiyatları 3.211 TL
  • 2020 yılında Demir fiyatları 5.739 TL
  • 2021 yılında Demir fiyatları 8.890 TL

Demir Fiyatları Neden Değişiyor?

Demir fiyatları neden değişir ve neye göre değişir diye de sıkça merak ediliyor. Demir fiyatlarının değişmesinde birden fazla etken rol oynuyor. Ekonomik büyümelerin özellikle de inşaat sektöründe büyük bir etkisi vardır. Teşviklerin azalması ya da kredi faiz oranlarının yükselmesi gibi kriterler de demir fiyatlarının ciddi oranda değişmesine sebep olabiliyor. Diğer etkileyen faktörleri de sıralamak gerekirse;

  • Dolar kurunda görülen değişiklikler
  • Yurtdışından demire olan talep
  • Yurt içi demire olan talep
  • Hurda piyasasındaki fiyat değişiklikleri

Tüm bunlar demir fiyatlarını etkileyen temel faktörler arasında yer alıyor.

Daha fazla bilgi almak için; https://bedavainternet.com.tr/demirin-tonu-kac-para/6969/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
0
Fikirlere bayılırım! Lütfen Yorum yapınx
()
x
Kapalı