arama

Çınar Yaprağı Kürü

Çınar Yaprağı Kürü
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Kireçlenme nasıl acı verici ve yaygın bir sorundur, yaşı ilerlemiş kişilere sorun. Özellikle dizlerde oluşan kireçlenme sonucu yürümek, eğilip doğrulmak, merdiven inip çıkmak, namaz kılmak gibi işler zorlaşır. Vücudun değişik yerlerindeki eklemlerde görülebilir. Modern tıp içinde tam bir çözümü yoktur. Bitkisel tedaviler içindeyse sanki kireçlenmeye karşı kireç sökücü kullanılır temelinde açıklanabilecek bir çözüm önerilmektedir. Bu çözüm çınar yaprağı kürüdür.

Meşhur Olan Kür

Çınar yaprağının kimyasal yapısı kireç taşı ile çok büyük benzerlikler gösterir ve bu da İbrahim Saraçoğlu çınar yaprağı kürünün yaratılmasındaki en önemli sebeptir. El büyüklüğünde, beş parçalı, iki adet taze çınar yaprağını küçük parçalara bölün ve bir bardak suda bir dakika kaynatın. Bu kürü uygulamanız sırasında eğer kireçlenme yoğunsa ilk günlerde ağrılar daha artar, vazgeçmeyin, iki üç gün ara verin ve küre devam edin. Bir ay sürdürün. Zaman içinde daha rahat hareket edebildiğinizi fark edeceksiniz.

Düşen Yaprakları Toplamayın

Çınar yapraklarını yerden toplamayın. Toprağa düşmüş yapraklar mantarlaşma yapabilirler. Ağustos sonu Eylül başı yaprakları daldan toplamanın ideal zamanıdır. Günde iki kere içeceğiniz bu doğal çay ise vücudunuzdaki kireçlenmelere karşı doğal kireç çözücü işlevi görecektir. Organik dokuların içinde kalsiyum birikmesi diye açıklanan kireçlenme çok büyük ölçüde yaşa bağlı olarak oluşur, eklemlerde işlev bozukluklarına yol açar.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.