arama

Tuvana Türkay Vikipedi kimdir nereli boyu yaşı kilosu sevgilisi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Türk oyuncu Tuvana Türkay kimdir? merak edilen sorunun cevabı 3 Ekim 1990 yılında dünyaya gelen bir Türk oyuncu olmaktadır. Magazinde Tuvana Türkay nereli? sorusu zaman zaman sorulmaktadır.

Güzel oyuncu İstanbul’un Üsküdar semtinde hayata gözlerini açmıştır.  Güzel oyuncunun boyu, yaşı ve kilosu  Tuvana Türkay boyuTuvana Türkay yaşı kilosu? gibi sorularda merak konusu olmaktadır. 1.75 boya sahip olan oyuncu terazi burcuna sahiptir. 27 yaşında olan sinema ve dizi oyuncusu 54 kg ağırlığındadır.  Rizeli bir annenin ve Bulgaristan göçmeni bir ailenin kızıdır. İstanbul Güneş Kolejinde lise eğitimi almış üniversite sınav sonucuyla Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon lisans eğitimi almıştır.

Tuvana Türkay’ın ilk seyirci karşısına çıkması 2009 yılında çekimi yapılan başrolünü Kenan Çoban’ın oynadığı Ayrılık dizisiyle gerçekleşmiştir. Daha sonraları sırasıyla 2010 ve 2011 yılındaki dizi projesi olan Nakş-ı Dil Sultan ve Yer Gök Aşk projelerinde görev almıştır. 2013 senesinde eksik sayfalar isimli sinema filminde oyunculuk yapmıştır. Kara Para Aşk, Oyun Bozan gibi dizi projelerinde yer alan güzel oyuncu Somuncu Baba Aşkın Sırrı, En Güzeli, Güvercin Uçuverdi, Geym of Bizans gibi sinema filmlerinde oyunculuk yaparak oyunculuk kariyerini ilerletmiştir.

Son olarak senaryosunu Zülküf Yücel’in yazdığı Mesude Eraslan’ın yönetmenliğini üstlendiği 2017 yapımı Katilin Kızları isimli dizide rol almaktadır. Bu dizide güzel oyuncu Kumru karakterine can vermektedir.

Tuvana Türkay Resimleri

tuvana türkay kimdir

tuvana türkay kimdir

tuvana türkay vikipedi

tuvana türkay resimleri

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.