Salih Dursun Vikipedi – TREND SOKAK
arama

Salih Dursun Vikipedi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Salih Dursun Kırmızı kart, salih dursun kimdir , salih dursun vikipedi,salih dursun kaç yaşında…

Salih Dursun 12 Temmuz 1991 yılında Sakarya’da doğdu. İçinde bulunduğumuz sezonda trabzonspor’da oynamaktadır.

Salih Dursun'un hakeme kırmızı kartı dünya gündeminde | Hür ...
Dünkü yani 21 Şubat 2016 Galatasaray – Trabzonspor maçında çok ilginç ve spekülasyonlu olaylar yaşanmıştır. Salih Dursun hakem Deniz Ateş Bitnel’in yere düşen kartını alıp hakeme kırmızı kart göstererek maçın en büyük olaylarından birine imza atmıştır. Maçın son dakikalarına doğru Trabzonspor’un kırmızı kart görmesine tepki gösteren Salih Dursun, hakeme Türk spor tarihinde ilk defa kırmızı kart gösteren futbolcu olarak tarihe geçeceğe benziyor. Salih Dursun’u biraz daha yakından tanıyalım;

Kişisel hayatı

Salih Dursun, biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuklu ve Sakarya’da çiftçilik yapan bir ailenin üçüncü çocuğu olarak doğdu. Babası Fenerbahçe, ablası Beşiktaş’ı desteklese de Salih Galatasaray’ı tercih etti. Salih tarihler 9 Haziran 2012’yi gösterdiğinde ise Deniz Dursun ile memleketleri Sakarya’nın Sapanca bölgesindeki Güral Sapanca Hotel’de evlendi. 2013 yılında çocuk bekleyen Salih ve eşinin doğmayan çocukları Temmuz 2013’te düştü. Salih bu gelişmelerin ardından resmi Twitterhesabından “Ve üzüntülü haber bebeğimizi kaybettik. Allah hayırlısını bilendir. Taziyelerini ileten herkes’ten Allah razı olsun. Eşim hamileyken karnında öldü bebeğimiz, Ama şunu anladım acının rengi olmazmış, herkesi desteği için çok teşekkür ederim saygılar sevgiler…”  ifadelerinde bulundu. Boş zamanları hakkında ise bir röportajında “Hobim çalışmak (gülüyor). Kendimi geliştirmek için çaba harcıyorum. Kitaplarla aram fena değil. Hozan Beşir’i dinlemeyi seviyorum. Rahatlatıcı bir tarzı var. Saz çalıyor ve çok tatlı bir ses tonuna sahip. Semih Kaya da onu dinliyormuş. Odasına gittiğimde baktım Hozan Beşir dinliyor. “Sen de mi?” deyince “Benim adamım”” cevabını verdi.

Kulüp kariyeri

İlk yılları

12 Temmuz 1991 günü Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde dünyaya gelen Salih Dursun, futbola mahalle aralarında başladı. Arkadaşlarıyla birlikte top peşinde geçirdiği zamanlardan sonra ise tıpkı onlar gibi bir kulüpte oynamaya başlama hevesiyle mahallesinin amatör takımı Garajlar Taç Spor için 10 yaşındayken kendi başına takımın başında olan İlhan Hocaya gitti ve “Ben de sizin takımınızda oynamak istiyorum” dedi. Burada 1 yıl oynadıktan sonra bir turnuvada kendisini beğenen ve transfer etmek isteyen Sakaryaspor’a geçiş yaptı. Zamanında Aykut Yiğit, Hakan Şükür, Oğuz Çetin, Aykut Kocaman ve Tuncay Şanlı gibi oyuncuları altyapısında bulunduran Sakaryasporaltyapısında 7 yıl boyunca forma giydi ve iyi hocalarla çalışmasının karşılığında da gelişimi sürdü. O süreçte Murat Balaban’ın başında olduğu takımda bir süre kadro dışı kalan oyuncu o süreçte Murat Balaban ile takımdan ayrı olarak tek başına çalıştı. Sezon sonunda haklı olduğu ortaya çıkınca da direkt olarak Süper Genç Takım’a alındı. Türkiye Şampiyonası’nda son iki maçta oynadı ve iyi bir performans gösterdi. 2009 yılına gelindiğinde ise ilk profesyonel sözleşmesini imzalama fırsatı bulurken henüz 18 yaşında olmasına rağmen A takıma çıkmayı ve hatta burada oynama şansı bulmayı da başardı.

Trabzonspor

2013-14 sezonunun bitmesiyle adı Kardemir Karabükspor, Eskişehirspor ve Mersin İdman Yurdu ile Salih Dursun’un adı anıldı. Olcan Adın’ın transferi için Trabzonspor ile anlaşan Galatasaray, ödenen 4 milyon euro bonservis bedeline ek olarak 2 yıllığına Salih Dursun’u Trabzonspor’a kiralık olarak gönderdiğini açıkladı. Ayrıca 1.750.000 Euro’luk satın alma opsiyonu da Trabzonspor kulübüne verildi.

salih dursun kırmızı kart

salih dursun un hakeme kırmızı kart göstermesi - inci sözlük

salih dursun galatasarak kırmızı kart

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
esenyurt forklift ehliyeti esenyurt korsan taksi Avcılar Erkek Yurdu