arama

Roketsan Firması

Roketsan Firması
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Roketsan yani Roket Sanayi ve Ticaret A.Ş. ulusal bir roket tasarlama ve üretme merkezidir. 1988 yılında Savunma Sanayi Bakanlığınca görevlendirilmiş bir komite tarafından kurulması onaylanmıştır.

Roketsan kurulduğu zamandan itibaren oldukça gözde bir firma haline gelmiş ve Avrupa’da da adını hızlıca duyurmayı başarmıştır. Avrupa’daki komisyonlar ve firmalar ile bir araya gelerek birlikte işler yapmaya başlamıştır.

Roketsan’ın Ülkeye Katkıları

Roketsan savunma sanayide ülkemiz adına çok büyük bir gelişmedir ve gelişen savaş ve savunma sanayisinde ülkemizi ön plana çıkarmıştır. Ayrıca roketsan sayesinde ülkemizde beyin gücü denen olgu çok farklı noktalar gelmiş olup, birçok üniversiteli öğrenci ve mezun mühendisler kendilerini geliştirmek adına çok iyi bir meslek edinmişlerdir. Roketsan ile ülkemiz gelişen teknolojilere ayak uydurmuş olup daha hızlı büyümek adına büyük adımlar atmıştır. Gelişen dünyada biz de varız dedirten kurum genç nesillerin düşüncelerini geliştirip, daha ileriye dönük düşünmelerini sağlamakta büyük rol oynamıştır. Kurulum aşamasında 25 kişilik küçük bir kadroya sahipken, günümüzde yüzlerce kişinin çalıştığı Türkiye’nin en büyük firmalarından bir haline gelmiştir. Roketsan ile ilgili gelişmeler https://www.stendustri.com.tr/bilim-teknoloji/roketsan-h99466.html  sitesinden detaylı bir şekilde takip edilebilir. 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.