arama

Reza Zarrab Vikipedi Kimdir Nereli Eşi Boyu Yaşı Kilosu Nedir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Reza Zarrab Kimdir?

Reza Zarrab Vikipedi Kimdir Nereli Eşi Boyu Yaşı Kilosu – Son günlerde çok merak edilen kişidir kendisi. 12 Eylül 1983 tarihinde İran’ın Tebriz şehrinde doğdu.

Türkçe olarak Rıza Sarraf (Farsça: رضا ضراب,) olarak bilinmektedir. Dubai finans ve para piyasalarını 1996 yılında yöneten firmalardan olan ” Al Salam Center Exchange ve Nafees Exchange ” ile faaliyet göstermiştir. 2008 yılında ise Türkiye’deki işlerini yürütmek amacıyla ” Royal Holding “i kurmuştur. Şarkıcılara ve müziğe olan ilgisinden dolayı 2010 yılında Ebru Gündeş ile evlenmiştir. Türkiye üzerinde 17 Aralık soruşturması yapıldığı zamanda göz altına alınıp 70 gün tutuklu kaldıktan sonrasında “suç vasfının değişme ihtimali ” üzerine tahliye edilmiştir.

17 Aralık soruşturması olduğu zamanda, aralarında Türkiye Cumhuriyetinde Bakan olarak görev yapan 3 kişinin oğullarıyla beraber ” rüşvet ve kaçakçılık ” iddialarıyla göz altına alınmıştır. 21 Aralık tarihinde görülen mahkeme kararınca Zafer Çağlayan’ın oğlu  Kaan Çağlayan, Muammer Güler’in oğlu Barış Güler ve Reza Zarrab tutuklandı. 28 Şubat 2014 tarihinde ise bakan çocuklarıyla beraber Rıza Sarraf da tahliye edilmiştir.

19 Mart soruşturması olduğu dönemde ise Amerika Birleşik Devletleri tarafından geçtiğimiz yıl 2016’da 19 Mart günü “banka dolandırıcılığı, kara para aklama” suçlarından dolayı 75 yıla kadar hapis istemiyle tutuklanmıştır. Bu esnada Halkbank ile ilişkisinden dolayı “rüşvet” iddiaları yer aldığı için %20 oranında bir hisse düşüşü yaşanmıştır. Reza Zarrab’ın avukatları 2014 yılındaki Türkiye ziyaretlerini gerekçeleriyle göstererek, hakim Richard Berman’ın “reddi hakim” talebinde bulunmuşlardır. 6 Eylül tarihinde duruşma olması beklenirken, bu tarih ertelenmiştir.

Reza Zarrab Boyu Kilosu Yaşı Eşi:

Boyu ve kilosu bilinmeyen fakat yaşı 34 olan ek olarak koyu kahverengi gözlere ve siyah saçlara sahiptir. 2010 yılında ise Ebru Gündeş ile evlenmiştir.

Reza Zarrab Nereli?

İran’da dünyaya gelen Reza Zarrab, Tebriz doğumlu ve Tebrizlidir.

Reza Zarrab Kimdir

Reza Zarrab Soruşturmaları

Reza Zarrab Dava Sonucu