Ögrenim Kredisi̇ Yapilandirma Dilekçesi̇

  • admin

öğrenim kredisi yapılandırma nasıl yapılır,ögrenim kredisi̇ yapilandirma…

Her öğrencinin mutlaka aldığı ve tüm okul hayatı boyunca aile bütçesine destek olan bu krediler daha sonrasında tamamı yine bizlerden tahsil edilir. Üniversite hayatı boyunca defalarca bursa başvuran ancak çıkmayan öğrencilerin tek çıkar yoludur.

Ögrenim Kredisi̇ Nedir Nasıl alınır?

Üniversite hayatınızın herhangi bir bölümünde Kredi ve Yurtlar kurumuna yapacağınız bir başvuru dilekçe ile kolayca alabileceğiniz bu kredi tahmini sizin harç paranıza denk düşmekte veya yurt ücretinizi anca karşılamaktadır. Daha sonrasında ise tüm meblağ sizin adınıza rücu eder ve mezuniyetinizden itibaren bir vergi borcu gibi tahakkuk eder. Yıllık Tefe Tüfe oranına göre işleyen cüzi faizleri ile size çıkan borç Ziraat Bankası üzerinden ödenirken, son yapılan değişiklikle Gelirler idaresi Başkanlığından direk ödenmektedir.

Peki öğrenim kredisi̇ yapılandırma istiyorsunuz bu öğrenim kredisi yapılandırma nasıl yapılır?

Borcunuzu öğrenmek ve yapılandırma başvurusu için tıklayın.

Dediğimiz gibi bir vergi borcu edasına giren bu borç yine geçen sene yayımlanan 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırması kanunu ile yapılandırmaya gidilmiş ve Gelirler idaresi başkanlığının internet sitesi üzerinden veya şahsen herhangi bir vergi dairesine gidip başvurarak yapılıyor.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.