arama

Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Özellikle bayanların en büyük sorunu olan tüylerden sonsuza kadar kurtulmak elbette herkesin arzusudur. Bu sebeple gelişen teknolojiden faydalanarak üretilen ve son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız lazer cihazları, tüy sorununa çözüm olmaktadır. Ancak bu cihazlar sanıldığı kadar da masum değiller. 

Bayanların en büyük kurtarıcısı haline gelen lazerin zararları nelerdir? Lazer epilasyon, göze batan ve istenmeyen tüylerin lazer ışığı sayesinde yok edilmesi işlemidir. Vücudun tüm bölgelerine lazer epilasyon uygulaması yaptırmak mümkündür. Ancak lazerin etkili olabilmesi için açık ten rengi üzerinde koyu renge sahip olan tüylerin görünmesi gerekmektedir.

lazer epilasyonun zararları

Lazer epilasyon uygulamasının ardından ciltte tahribat, kızarıklık gibi yan etkilerin oluşabilmesi mümkün. Fakat bu durum uzun süreli devam ediyorsa bir uzmana görünmekte fayda var. Bu tarz yan etkiler ve sorunlarla karşılaşmamak adına lazer epilasyon uygulatacağımız yere ve işlemin uzman kişiler tarafından yapıldığına dikkat etmemiz gerekmektedir.

Yüksek dozda uygulanan lazer ışını cildinizde lekelere ve yanmalara sebebiyet de verebilir. Bu durum kalıcı değildir ancak yine de rahatsız edici bir durumdur. Lazer epilasyon işleminin ardından cilde bir koruyucu sürmeden direk güneş ışığına maruz kalmak ta cildinizin zarar görmesine sebep olur.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.