İstanbul Avrupa Yakasındaki Alışveriş Merkezleri

  • admin
 AVM, “Alışveriş Merkezi”nin kısaltılması olarak kullanılmaktadır. Hizmet, ürün sunumu ve tüketiminin merkezleri haline gelen bu yapılarda aynı zamanda binlerce insana iş imkânı sağlanmaktadır. Kıyafet, yiyecek, mobilya vb. ürünlerin ve hatta araba satışı bile yapılan bu yapıları her gün binlerce insan ziyaret ederek ürün ya da hizmet satın almaktadır.

Bir ailedeki her bireyin canın istediği ürünü alabileceği ya da istediği ürünü tüketebileceği ortak yaşam alanı olarak da adlandırılabilir. Yerli ya da yabancı binlerce markanın ortak pazarı haline bu yapılar günümüzdeki alışveriş çılgınlığının en üst seviyeye taşınmasında önemli bir rol oynamaktadır. Türkiye genelinde 350’ye yakın AVM bulunmaktadır. İstanbul ilk sırada yer alırken 2. sırada Ankara 3. sırada ise İzmir yer almaktadır.


Avrupa Yakasındaki AVM Listesi

Sadece İstanbul Avrupa Yakasında ki AVM sayısı 71 adedi bulmaktadır. İsimleri ile sıralayacak olursak;

212 İstanbul Power Outlet, Addres İstanbul, Airport Outlet, Akbatı, Akmerkez, Akvaryum, Aqua Florya, Arissa, Armonipark, Astoria, Ataköy Plus, Atirus, Atrium, Autopia Otomobil, Aymerkez, Bauhaus, Beyaz City, Beylicium, Beylikdüzü Migros, Capacity, Carousel, CarrefourSA, Cevahir, City’s, colony Outlet, Demirören İstiklal, Deposite Outlet, Espri Outlet. FoxCity Outlet, Forum İstanbul, Flyinn, Galleria, Green Park, HayatPark Outlet, Historia, İKEA, İstanbul OutletPark, İstinye Park, Kadir Has, Kale Outlet Center, Kanyon, KemerMall, Koçtaş, Kule Çarşı, M1 Meydan Merter, Mall Of İstanbul, Markacity, Marmara Forum, Maxi Center, Mayadrom Akatlar, Merkez Kayaşehir, Mesa Studio Plaza, Metro, MetroCity, MetroPort, Olimpa, Olivium Outlet, Paradise, Pelican Mall, Perlavista, Profilo, Sapphire Çarşı, Starcity, Tekmerkez, Torium, Town Center, Uptown Etiler, Veneris, Verdemolino, Wedding World Evlilik ve Altın, White Hill gibi isimler verilerek açılan bu AVM’ler İstanbul’un Avrupa yakasında hizmet vermeye devam etmektedir.

 

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.