İSG Sınav Soruları ve Cevapları – 27 Aralık İSG Sınavı Sonuçları

İSG Sınav Soruları ve Cevapları

İSG Sınav Soruları ve Cevapları – 27 Aralık İSG Sınavı Sonuçları – 16 Aralık 2017 tarihinde yapılan isg sınavı soruları ve cevaplarını sizler ile paylaşmakta ve 27 aralık isg sınav sonuçlarına yönelik bilgileri size iletmekteyiz.

İSG açılımı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı olarak bilinmektedir. 16 Aralık tarihinde ise isg sınavı yapılmıştır. Bu sonuçların ortalama olarak 27 aralık tarihinde açıklanması beklenmektedir. Sınava giren kişilerin cevaplarına yönelik karşılaştırma yapabilmeleri için ÖSYM tarafından .pdf dosya uzantılı bir soru-cevap dosyası paylaşılmıştır.

ÖSYM 19 Aralık açıklamasına göre, “16 Aralık 2017 tarihinde uygulanan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2.Dönem Sınavının (2017-İSG 2.Dönem) Temel Soru Kitapçığına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 19 Aralık 2017 tarihinde saat 10:00’dan itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.” denilmiştir.

2017-İSG 2. DönemTemel Soru Kitapçıkları  ve Cevap Anahtarları PDF

27 Aralık İSG Sınavı Sonuçları

27 Aralık 2017 İSG Sınavı sonuçları konusunda ÖSYM tarafından henüz net bir bilgi iletilmemiştir. Yapılan son açıklama da kişilere 2017- İSG 2. Dönem Temel Soru Kitapçıkları paylaşılmıştır. Ayrıca soru-cevap karşılaştırması yapabilmek içinde PDF dosyası yukarıda yer almaktadır.

İSG Sınav Sonuçları ÖSYM

ÖSYM tarafından İSG Sınava ve sonuçlarına yönelik şu açıklama yapılmıştır.

” DUYURU (19 Aralık 2017) 2017-İSG 2.Dönem Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarı Yayımlandı 16 Aralık 2017 tarihinde uygulanan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2.Dönem Sınavının (2017-İSG 2.Dönem) Temel Soru Kitapçığına,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 19 Aralık 2017 tarihinde saat 10:00’dan itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir. 2017-İSG 2.Dönem Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarına (% 10) aşağıdaki bağlantıdan erişime açılmıştır. Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı  sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır. 2017-İSG 2.Dönem Sınavında, yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) testlerde bulunmamaktadır. Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz. Adaylara saygıyla duyurulur.”