İş Bankası Bireysel Emeklilik Yorumları

İş Bankası Bireysel Emeklilik Yorumları

İş Bankası Bireysel Emeklilik Yorumları – Bireysel Emeklilik Kesintileri – Çalışanların akıllarında her zaman soru işareti olan iş bankası bireysel emeklilik yorumları ve bireysel emeklilik kesintileri hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

İş bankası bireysel emeklilik sistemi nedir, gelir elde edilen dönemlerde tasarruf yapılmasını ve emeklilik döneminde gelir elde edilmesini sağlayan, birikimlerin profesyonel portföy yönetim şirketleri tarafından yönetildiği, Devlet Katkısı avantajıyla desteklenen ve denetlenen bir sistemdir.
Bireysel emeklilik nedir videolu anlatım,

 

İş bankası Bireysel Emeklilik Kullanan Kişiler

Şehriban A. : İş Bankası’nda annemi bireysel emekliliğe kaydettik. 280 lira almamız gerekiyor dendi ve ödedik aynı ay içinde ödeme yapmanız gerekiyor ilk taksit yatmamış dendi çağrı merkezinden. Pirimi 125 lira aylık biz o da içinde sandık. Neyse bugün annem ilk taksit ödemeye gitti ve veznedeki kız hesap cüzdanını almış burada bir 150 lira bir 125 lira görünüyor taksitiniz hangisi bilemiyorum demiş annem 125 diyor bireysele bakan yetkili yok bilemiyorum diyor çok garip böyle olmamalı.

Mehmet B. : İş Bankası elime almadığım kredi kartından bile kart aidatı kesiyor. Kesinlikle çalışılmaması gereken bankalardan 102 bin konut kredim var. Her ay 400 TL bireysel emeklilik ödüyorum ona rağmen 65 TL’nin peşine düşülüyor. Üstelik elimde olmayan varlığından bile haberim olmayan kredi kartından sıkıntı yok en yakın sürede kredimi ve bireyselimi başka bankaya taşıyıp İş Bankası’yla ilişiğimi keseceğim.

Berk D. : İş Bankası kart bilgilerimizi Anadolu Hayat Emeklilik ile paylaşıyor, Anadolu Hayat Emeklilik ise yanlış bilgilendirme yapıp insanları kandırıyor. Bireysel emeklilik planını iptal ettirdiğim zaman ana paramdan hiç para kesilmeyecek diyerek başvurumu aldılar, kredi kartı bilgileriniz İş Bankası’ndan aldık ödemeyi oradan yapacağız dediler, kabul ettim bende, daha sonra aradım tekrar teyit etmek için ana paradan kesinti oluyormuş, iptal edin dedim, başladıktan 2 ay içinde edebilirsiniz şu an edemezsiniz dedi, önce para çekilecek sonra peşine düşeceğim, bankayı aradım yapacak bir şeyimiz yok diyor, kartımı kapattırdım, bankayla çalışmamı bıraktım.

Başak P. : Provizyon olarak kartımdan kesilmiş olan tutar 2 haftadır iptal edilmemiştir
En son bugün 11:15’te İş Bankası’na Conrad Otel tarafından faks çekilmiş olmasına rağmen herhangi bir işlem yapılmamıştır. Tüm bunlar ile beraber 2 gün önceki son görüşmemizde işlem tarihinden 16 gün sonra kesintinin iptal olacağını söyleyen İş Bankası bugün bu sürecin 25 günden fazla olabileceğini belirtiyor. Acil olarak sorunun çözülmesini talep ediyorum. İş Bankası’na ait kartımı ve bireysel emekliliğimi ayrıca kapatacağım. Şikayetçiyim!

M. C. : Ben 31.05.2017 tarihinde bireysel emeklilik hesabımdan cayma hakkını kullandım iki ay boyunca kesinti oldu. Sistem sadece bir ay kesinti olduğunu söyleyip bir ayı tek iade etti ,yaptıkları sorumsuzluk yüzünden müşterileri mağdur ediyorlar defalarca aramama rağmen sorun düzeltilmedi. Eğer bir şeyi doğru yapamayacaksanız neden o işi yapıyorsunuz ve bizleri mağdur ediyorsunuz?

Sorunum aylardır çözülmedi ve kanıtlarımda var ödediğime dair ve sizi kesinlikle mahkemeye vereceğim. Bugüne kadar arayıp konuştuğum ve çözüldü diye sisteme atan herkesi bankadan ve temsilcilerden şikayetçiyim.

Caner E. : Anadolu Hayat Emeklilik bireysel emeklilik hesabımın ödemelerini fatura olarak gösterip ödeme zamanı geçtiği zaman gecikme faizi getirip haksız kazanç sağlamakta. Ödenen gecikme zamlarının geri ödenmesini istiyorum.

Nesrin Y. : 16.04.2016 tarihinde bireysel emeklilik fonuna katılım yaptım. Muallakta kaldığım için bununla alakalı özellikle görevlendirilen koç arkadaş bilgi verirken 3 yıl öncesinden çıkış yaparsanız kapattırmak isterseniz devlet katkısı haricindeki yatırdığınız tutarı alabilirsiniz deniliyor ısrarla soruyorum yine aynı cevap ama gel gör ki dondurma işlemi için ayrı bir ücret kesiliyor sonlandırma işlemi istiyorum neredeyse yatırdığım paranın dörtte biri kesiliyor bankanın ne kaybı var ki sen benden bu kadar para kesebiliyorsun madem öyle ilgili arkadaş diye o insanı oraya koymayacaksın ben kredilerimde bu kadar problem yaşamadım günlük hayatta hangi birimiz üç dört sayfalık sözleşmeyi okuyoruz sözleşmenizde belirtiliyor deniliyor bütün gerekli yerlere itiraz ve şikayet yapılacaktır.

Serkan O. : Bütün samimiyetime inanın benim nazarımda İş Bankası her zaman 1 numara idi ta ki bireysel emeklilik diye bir şey yapınca çok fazla bir param gitmedi ama huzurumuz kalmadı.