arama

IOTA Alımı – IOTA Nereden Alınır – IOTA Rehberi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

IOTA Alımı

IOTA Alımı – IOTA Nereden Alınır – IOTA Rehberi – IOTA coini en güvenilir olarak şuan için OKEx, Exrates, Bitfinex, Binance, CoinFalcon borsalarında rağbet görmektedir. Borsa durumuna ek olarak,  IOTA’da yapılan işlem hacmi en yüksek olan borsa Bitfinex borsasıdır. IOTA işlem hacmi yüksek olması sebebiyle en güvenilir site Bitfinex görünmektedir.

IOTA alabilmek için Bitfinex.com, OKEx veya Binance sitelerine veya sitesine üye olmanız gerekmektedir. Üyelikte oluşturduğunuz hesabınızın onaylanması için diğer borsa sitelerinde var olan kimlik kartınızla birlikte yüksek kalitede bir fotoğraf, ikametgah belgesi gibi sizi tanımlayarak gerçek bir kişi olduğunuzu gösteren diğer tüm dosyaları yüklemeniz gerekiyor. Genel olarak sitenin yoğunluğuna göre hesabınızın onaylanması yaklaşık 2-3 haftayı bulmaktadır. İlerleyen bu süre zarfında hesabınız onaylanmadan da işlem yapmanıza izin verilmiyor. Site tarafından alınan güvenliğiniz için hesabınızın onaylanmasını beklemenizi tavsiye ediyoruz.

IOTA Nereden Alınır

IOTA, güvenilir olarak dünya borsası üzerinde yer alan Bitfinex, OKEx ve Binance tarafından alınmalıdır. Böylece hem kendinizi korumaya alabilir, hemde aldığınız IOTA’yı koruyabilmeniz amacıyla kuşkunuz oluşmaz.

1- Bitfinex IOTA Alımı

İlk olarak www.bitfinex.com adresine giriş sağlayıp, sağ üstte yer alan SIGN UP butonuna tıklıyoruz,

Bitfinex ile IOTA Alma

Bitfinex ile IOTA Alma

Yukarıdaki resimde sizden istenilenler; kullanıcı adı, e-mail adresi, şifre ve şifre teyiti, zaman dilimi(UTC+3 İstanbul) olması gerekiyor. Bu bilgileri girdikten sonrasında üyeliğinizin ilk kısmını tamamlıyorsunuz.

Üye girişi yaptıktan sonra gelen ekran şöyle;

Bitfinex Ana Giriş

Bitfinex Ana Giriş

Bitfinex IOTA Ekranı, bitfinex üzerinde IOTA alabilmeniz için sol tarafta yer alan menüde yaklaşık olarak 12. sırada yer alan IOTA’nın üzerine gelerek yan tarafa açılan açılır menü üzerinden USD/BTC/ETH ile satın alabilirsiniz. IOTA/USD alma ekranı,

Bitfinex IOTA Alım Ekranı

Bitfinex IOTA Alım Ekranı

Bitfinex arası transfer yapabilmek için yukarı menüden Wallets kısmına veya şu urlye girmeniz gerekiyor, bitfinex.com/wallets gelen ekran ise şöyle yer alıyor.

Bitfinex Transfer

Bitfinex Transfer

2- OKEx IOTA Alımı

İlk önce okex olarak dünyaca ünlü arama motoru olan Google(we love Google) üzerinden aratmanızı tavsiye ediyoruz. Çeşitli kötü yönlendirmelere karşı önlem alabilmeniz için önemlidir.

OKEX üyelik ekranı ile sizden istenilen bazı bilgiler şöyledir;

Okex Üye Ol

Okex Üye Ol

Üyelik için sizden istenilen bilgileri ve gerekli koşulları kabul ettikten sonra Sign Up adlı butona tıklamanız ve beklemeniz gerekiyor. Bekledikten sonra gelen ekran ise şöyle;

Okex Üyelik İlk Sayfa

Okex Üyelik İlk Sayfa

Yukarıda gelen ekranda OKEx ile yapabileceklerinizi size anlatmakta ve OKEX’e ait Trading User Agreement’i kabul etmenizi istiyorlar.

Onaylama işlemi tamamladıktan sonra OKEX ile IOTA Alımı için sol tarafta yer alan menüde 15. sırada yer alan IOTA/BTC’ye tıklamanız gerekiyor. Tıkladıktan sonra gelen ekran ise şöyle;

Okex IOTA Alım Ekranı

Okex IOTA Alım Ekranı

Yukarıda işlemlere ait bilgiler bulunur iken, ne kadar almak istiyorsanız gerekli bilgileri doldurduktan sonra Buy butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

3- Binance IOTA Alımı

Binance IOTA Alımı, site üzerinden ilk önce sağ üst tarafta yer alan Register adlı butonu tıklamanız gerekiyor, ardından açılan sayfada üyelik için bazı bilgiler isteniyor. İstenilen bilgiler ise şöyle;

Binance Üyelik

Binance Üyelik

Binance üzerinden üye olduktan sonra IOTA Al Sat Ekranına girebilmek için, yukarı bölümde yer alan IOTA/BTC’yi seçmeniz gerekiyor. Seçtikten sonra IOTA alabilmeniz için şöyle bir ekranla karşılaşacaksınız.

Binance IOTA Alım Ekranı

IOTA Alım Satım Ekranı

IOTA Alım Satım Ekranı

Yukarıda Buy ve Sell butonlarını kullanarak IOTA alabilir veya mevcut IOTAlarınızı siteye güncel kurdan satabilirsiniz.

IOTA Rehberi

IOTA Rehberi, IOTA Alım ve satımı için sizler ile yukarıda değerli bilgiler paylaştık. Bu bilgilere yönelik herhangi bir sorun yaşamamanız için Google’nin 2 adımlı doğrulama sistemini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca bu 3 sitede bulunan çeşitli kimlik doğrulama adımlarını da eksiksiz yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Herhangi bir hesap çalımı veya coinlerinizde bir eksilme durumu olursa sitelerin Help bölümleri üzerinden Knowledgebase adreslerinden çeşitli sıkça sorulan sorularına ulaşabilirsiniz.

IOTA, son zamanlarda bankalar tarafından kullanılmakta ve ileriye yönelik yatırım yapmak isteyen kişilere ümit vaad etmektedir. Fakat şunu unutmayınız ki, hangi coinden alırsanız alın. Belirli bir bekleyiş süreci içerisine girmeniz gerekiyor. Unutmamak gerekir ki, Bitcoin ilk çıktığı zamanlarda 1.2TL iken şuan 70.000 TL üzerinde ilerliyor. Coinler hakkında çeşitli spekülasyonlara ve kötü durumlar ile karşılaşmamak için mantıklı adımlar atmanızı öneriyoruz.

IOTA Hakkında sormak istediklerinizi yazımız altından bizimle paylaşabilir, çözüme kavuşturabilirsiniz.