Görevden Alınan Belediye Başkanları Kimlerdir – 2018 Görevden Alınanlar

Görevden Alınan Belediye Başkanları Kimlerdir

Görevden Alınan Belediye Başkanları Kimlerdir – 2018 Görevden Alınanlar – Son zamanlarda istifalara yönelik görevden alınan belediye başkanları kimlerdir? 2018 görevden Alınanlara ait bilgiler burada yer almaktadır.

Görevden Alınan Belediye Başkanı Kadir Topbaş Kimdir?

Kadir Topbaş, 8 Ocak 1945 senesinde doğmuştur. Aslen Artvinlidir. Yaşamını İstanbul’da sürdüren Topbaş İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Lise öğrenimini Işık Lisesinde başlayıp İstanbul İmam Hatip Lisesinde tamamlayarak eğitim hayatını devam ettirmiştir. Marmara Üniversitesi İlahiyat Bölümüne ek olarak ilerleyen yıllarda ise Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu.

İlerleyen yıllarda 1999 senesinde Beyoğlu Belediye Başkanlığı’na seçilen Kadir Topbaş, 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den aday oldu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi. İBB’nin başında olan Kadir Topbaş İstanbul için sayısız hizmetlerde bulunarak görevinden ayrılmıştır.

Görevden Alınan Belediye Başkanı Mehmet Keleş Kimdir?

 

Mehmet Keleş, 1963 yılında Düzce’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini doğduğu ülkenin şehri olan Düzce’de yaptı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesinden mezun oldu. Memuriyet hayatına İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğünde başlayarak işe yönelik ilk adımını attı. Cumayeri, Uzunköprü Sivil Savunma Müdürlüğü görevlerinde bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Personel Müdürlüğü, İstanbul İtfaiye Müdürlüğü, Bilgi Kaynakları Müdürlüğü görevlerini üstlendi.

Görevden Alınan Belediye Başkanı Mehmet Keleş İstifa Mektubu

“Uzun yıllardan beri Düzce’ye ve Düzceli hemşehrilerime en güzel hizmetleri verebilmek için çalıştım. Yaptığım hizmetler ortadadır.

Ne yazık ki, biz Düzce’ye ve Düzcelilere hizmet etmek için gece gündüz çalışırken, birileri de beni ve benim üzerimden gönül verdiğim partimi yıpratmak için her türlü yalan, dedikodu ve iftiraları üretmekle meşgul oldular.

Şahsım ve yakınlarımla ilgili yürütülen bu çirkin kampanyanın partime ve kutsal davamıza daha fazla zarar vermemesi için, büyük bir heyecan ve istekle yürütmekte olduğum Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.

Bilinmesini isterim ki; şahsıma, aileme, Düzcemiz’e, partimize ve davamıza zarar veren bu çirkin iftira ve karalama kampanyalarını yürütenlerle hem hukuk önünde, hem de mahşer gününde hesaplaşacağım.

Yine bilinmesini isterim ki, bu günden sonra canımdan aziz bildiğim ve gönülden bağlı olduğum yüce davama ve partime bağlılığım hangi düzeyde olursa olsun, her zamankinden daha üst seviyede artarak devam edecektir.

Saygıdeğer dava kardeşlerime, mesai arkadaşlarıma, meclis üyelerimize ve sevgili Düzce halkına sonsuz sevgi ve saygılarımla.”

“Mehmet Keleş”

Görevden Alınan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan Kimdir?

 

Faruk Akdoğan, 1964 yılında Niğde’de dünyaya gelmiştir. Eğitimine sırasıyla, Gümüşler Kasabası İlkokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Lisesi mezuniyetinin ardından Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümüyle devam etmektedir.

Faruk Akdoğan, siyasete yönelik yaşamında 2001 senesine gelindiğinde AK Parti’de üst sınıf olarak bilinen Kurucu üyeler biriminde görev alarak devam etti. Niğde’de AK Parti’nin kuruluşunda öncülük etti ve AK Parti Kuruculuğu görevini başarıyla sürdürdü. 2002 yılında AK Parti Genel Merkezi tarafından Niğde İl Başkanı olarak görevlendirildi.

Faruk Akdoğan İstifa Mektubu

“8.5 yıldır yürüttüğüm belediye başkanlığı görevimden başım dik alnım açık olarak ayrılıyorum. Bilinmesini isterim ki bana iki defa AK Parti İl Başkanlığı, 2 defa da Belediye Başkan adaylığı görevini tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımızın ve partimin her zaman emrinde olacağım. Bu görev bana tevdi edilirken nasıl heyecanlandıysak bugün de aynı heyecanla görevimden ayrılıyorum. Bu kararımın ülkem, partim, şahsım ve özellikle de hizmet etmekten gurur duyduğum Niğde için hayırlara vesile olmasını diliyor, mesai arkadaşlarımdan ve Niğde halkımızdan haklarını helal etmesini istiyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Görevden Alınan Belediye Başkanı Recep Altepe Kimdir?

 

Recep Altepe, 1959 senesinde Bursa’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa´da tamamlayan Altepe, Gazi Üniversitesinde eğitimini devam ettirerek başarılarını devam ettirmiştir. Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1983 senesinde kendi işini kurarak kalorifer, buhar kazanı imalatı, ısıtma-soğutma tesisatı ve proje işlerini yürütmüştür.

Türkiye Genel Seçimlerine yönelik yapılan 2004 yılında gerçekleşen seçimlerde Osmangazi Belediye Başkanlığına, 2009 ve 2014 Türkiye Yerel Seçimlerinde ise AK Parti´den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi.

Recep Altepe İstifa Mektubu

“Ben daha önce görev sürem bitene kadar kendimi hazırlıyordum. Bu zaman dolunca tekrar görev verilirse yoluma devam ediyordum. Bu kez öyle olmadı. Hazırlıksız yakalandım. Seçimlere 1.5 yıl vardı. Kendimi buna göre ayarlamıştım. Evimi yaptırmak için yıktırmıştım. Hizmet sürem dolunca yeni evime taşınacaktım. Şimdi öyle olmadı. Tatil dönüşü kiraya taşınacağım.”

Görevden Alınan Belediye Başkanı Melih Gökçek Kimdir?

Melih Gökçek, 20 Ekim 1948 yılında doğmuştur. Gökçek, aslen Türkiye’nin doğusunda bulunan Şanlıurfa şehrinin ilçelerinden olan Halfetili’dir. Babası Avukat Ahmet Gökçek, Gaziantep il başkanı olduğu için Melih Gökçek’in çocukluğu Gaziantep’te geçmiştir. Türkiye’nin başkenti olan Ankara’nın ilçelerinden olan Keçiören’de 20 Ekim 1948 senesinde doğdu.

43 sene öncesinde Melih Gökçek ile Nevin Gökçek ile hayatını birleştirdi. Yapılan evlilikten iki evladı bulunmaktadır.

Görevden Alınan Belediye Başkanı Melih Gökçek İstifa Mektubu

 

“Bizler bu yola koltuk sevdasıyla, makam sevdasıyla değil; hizmet sevdasıyla çıktık. Bunun için de biz, gençlerden korkan, gençlerden çekinen, yerini gençlere bırakmayı düşünmeyenlerden asla olmadık, olmayacağız. Gençlerimiz, aziz milletimizin emaneti olan önemli görevleri vakti-saati geldiğinde inşallah devralacak. Ben gençlere güveniyorum. Gençlerin sahip oldukları imkanların hakkını vereceklerine gönülden inanıyorum.”

Görevden Alınan Belediye Başkanı Murat Hazinedar Kimdir

Murat Hazinedar, 1971 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlk öğrenimini Ordu şehrinin Fatsa ilçesinde tamamlamıştır. Orta öğretimde ise Ankara şehrine gelerek Ankara Yükseliş kolejinde tamamlayarak başarısını sürdürmüştür. Lise hayatının başlamasıyla beraber Bolaman, Fatsa ve Kabataş Erkek Liseleri’ne gitmiştir. Dönemin başarılı öğrencilerinden olan Hazinedar, üniversite hayatına İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünü kazanarak devam ettirmiştir.

Görevden Alınan Belediye Başkanı Murat Hazinedar İstifa Mektubu

”Benim evladım Türkiye’nin en iyi okullarında okudu. O benim evladıma yurt dışında okuma imkanı bile vermedi. Hakkımda belediye başkanlığım sıfatıyla ilgili açılmış tek bir dava bulunmamaktadır. 1 Aralık tarihinde belediyemize 16 müfettiş ve teftiş görevlisi gönderildi, 16 teftiş görevlisi tek bir şey bulamadı. Sonuç itibariyle, biz abdestinden şüphesi olmayan insanlarız. Hak doğrunun yanındadır. Kemal Kılıçdaroğlu’na, il örgütümüze, Beşiktaş halkına teşekkür ediyorum.”

Görevden Alınan Belediye Başkanı Battal İlgezdi Kimdir?

Battal İlgezdi, 11 Mart 1959 tarihinde Malatya’da dünyaya gelmiştir. Battal İlgezdi, İlkokulu Malatya’da okudu. İlerleyen yıllarda ailesinin de baskısıyla beraberinde İstanbul’a taşındı. Eğitim hayatının ortaöğrenimini burada tamamladı. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olan Battal İlgezdi, aile şirketlerinde görev alarak ticaret hayatına atıldı.

Görevden Alınan Belediye Başkanı Battal İlgezdi İstifa Mektubu

“Ben de kararı televizyondan öğrendim. Biz de toplantı halindeyiz. Bize ulaşan bir şey yok. Ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz.” dedi.