Emrah Serbes İtiraf

Behzat Ç. ‘nin senaristi Emrah Serbes, geçen hafta İzmir-Aydın otoyolunda gerçekleşen ve aynı aileden 2 kişinin hayatını kaybettiği – 1 kişinin de yaralandığı kaza ile ilgili sosyal medya hesabından şok bir itiraf yayınladı.

22 Eylül’de Emrah Serbes’in de karıştığı kaza nasıl oldu ?

34 NT 5005 ve 35 TB 9335 plakalı araçların çarpışması sonucu aynı aileden baba ve kızı olay yerinde hayatını kaybetmişti. ( Zeynep Özçelik ve sürücü baba Ayhan Özçelik ) . Anne Nilgün Özçelik ise hafif yaralanmıştı. Kazada Kenan Doğru arabayı kullandığını söyleyip gözaltına alınmıştı.

Bugün ise Emrah Serbes Twitter hesabından şok bir itirafta bulundu.

 

 

Emrah Serbes Twitter’dan şu mektubu paylaştı :

“22.09.2017 tarihinde İzmir-Aydın otobanında meydana gelen kazanın sorumlusu benim. Bu kazada aynı aileden bir baba-kız hayatını kaybetti, anne ise yoğun bakımda. Ölen genç kız, bir çocuk, 16 yaşında. Hiçbir şey bir genç kızın hayatından daha değerli değildir.

Bir rampanın ardından birden önümüze çıkan araca çarpmamak için elimden gelen bütün çabayı sarf ettim. Kaygan zemin nedeniyle yavaşlayamadığımdan direksiyonu bariyerlere kırdım. Ama çarpışmanın önüne geçemedim. Bariyerleri aşarak üç-dört takla attık ve sonunda demir tellere takılarak durduk. Açılan hava yastıkları ve aracın güvenlik sistemi nedeniyle kazayı hafif sıyrıklarla atlattık. Kaza esnasında yanımda oturan arkadaşım Kenan Doğru ile birlikte aracın sunroof’undan çıktık ve diğer aracın yanına gittik.

Araçtakilerin nabızlarına baktım anne hâlâ hayattaydı. 112’yi aradık ama ambulans olay yerine çok geç geldi. Araçtan fırlayıp yolun kenarında yatan genç kızı görünce kendimi kaybettim ve bu şok nedeniyle olay anında kazayı üstlenemedim. Kazayı yanımda oturan arkadaşım Kenan Doğru üstlendi. Şu an suçsuz olduğu halde cezaevinde yatmaktadır. Kenan’ı Beşiktaş tribününden tanırım, senelerce birbirimizi kolladık. Bu hadise nedeniyle hiç kimseye bir şey söylemeden sonuna kadar cezaevinde benim için yatabilecek bir insandır. Ama aradan günler geçtikçe bu vicdani sorumluluğu kaldıramayacağımı anladım. Savcılığa geldim ve kendim teslim oluyorum. Hayatını kaybedenleri geri getirmeyecek olsa da cezam neyse çekmeye hazırım. Hayatını kaybedenlerin yakınlarından özür dilerim. Keşke bu kazada ben ölseydim. Hayatı boyunca haktan, hukuktan, adaletten bahsetmiş biri olarak bundan sonra doğan her gün benim için azap olacak. Suçun cezasından kaçabilirsin ama vicdanın azabından kaçamazsın.”

Emrah Serbes Kimdir ?

Emrah Serbes 27 Ocak 1981 yılında Yalova’da dünyaya geldi. Türk yazar ve senaristtir.

Eğitimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Tarihi ve Teorisi Anabilim Dalı Bölümü dalında tamamlamıştır.

Birgün gazetesi için çeşitli söyleşiler yapmıştır. Hayvan dergisi Ankara temsilciliği görevini yapmıştır. Say yayınları 2006 yılında Şen Profesörler: Metaforla Saadet Olmaz adlı kitabını çıkarmıştır. İlk romanı Her Temas İz Bırakır ise İletişim yayınlarından çıkmıştır. İkinci romanı da Son Hafriyat’tır. İlk öykü kitabı Erken Kaybedenler  2009 yılında yayınlanmıştır.

Behzar Ç. dizisi ve Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm filminin senaristliklerini yapmıştır.