Çamaşır Makinesinin Titremesi ve Sallanması Sorununa Çözüm – TREND SOKAK
arama

Çamaşır Makinesinin Titremesi ve Sallanması Sorununa Çözüm

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Çamaşır makineleri yıkama fonksiyonları açısından olduğu kadar günümüzde Arçelik markasının yüksek teknolojisi ile kullanım yönünden de çok önemli fırsatlar ve fonksiyonlar sağlıyor. Özellikle de ileri nesil teknolojik özelliklere sahip olan çamaşır makinelerinin kullanım alanları ve kullanım tarzlarına yönelik olarak yanıtlar verebilecek fonksiyonel tasarım özellikleri bulunuyor. Ancak Arçelik markalı çamaşır makinelerinin daha kaliteli ve daha profesyonel kullanım elde edilebilmesi açısından mevcut olan fonksiyonel tasarım yapısı çeşitli sorunlar yaşanabilmesi olasılığını gündeme getiriyor. Sarıgazi Arçelik Servisi merkezinde bu tip durumlara yönelik olarak en yaygın şekilde görülen arızalanmaların başında çamaşır makinesinin titremesi veya çok fazla hareket ediyor olması sorunu gelir.

Çamaşır makinesinin yerinden hareket etmesi, titreşim yaşaması veya sallanması mekanik aksamının zarar görmesi açısından fazlasıyla etkili sonuçlar doğurur. Bu yüzden çamaşır makinesinin gereklilik teşkil eden sabit duruşunun yitirilmesi halinin mutlaka dikkate alınarak, gerekli olan müdahalelerin gerçekleştirilmesi gerekir. Bunun içinde çamaşır makinesinin yüksek teknolojisi gereğince profesyonel Arçelik Servisi merkezine başvurulması gerekir. Arçelik Servisi uzmanlarına göre bu tercih öncesinde çamaşır makinesi kullanıcılarının bireysel olarak evde kendilerinin gerçekleştirebilecekleri bir takım pratik müdahale olanakları bulunuyor. Arçelik çamaşır makinesi modellerinde kullanım alanlarına yönelik olarak daha pratik şekilde uygunluk teşkil edilebilmesi için ayakları ayarlanabilir yapıda tasarlanmaktadır. Bu yüzden çamaşır makinesinin titremesi, sallanması ya da yerinden oynaması durumlarında öncelikle çamaşır makinesinin ayarlanabilir ayaklarının düzeltilmesi gerekir.

Son derece pratik şekilde gerçekleştirilebilen bu müdahale ile çamaşır makinesinin mevcut olan aşırı sallanma ve titreme problemine çözüm oluşturulamaz ise çamaşır makinesinin sert bir noktaya temas edip, etmediğinin kontrol edilmesi gerekir. Eğer sert bir noktaya teması söz konusu ise bu durumun engellenmesi gerekir. Bunun dışında çamaşır makinesinin mevcut kapasitesinden fazla çamaşır koyulması ya da çamaşırların dengesiz yerleştirilmesi gibi olasılıkları göz önünde bulundurarak, kılavuzunda belirtilen çamaşır yıkama önerilerinin göz önünde bulundurulması gerekir. Ancak çamaşır makinesinde bu gibi durumlar haricinde daha ciddi seviyelerde bir arızalanma söz konusu ise profesyonel servis çözümleri için Arçelik teknik servisi çağrı merkezi aracılığı ile kurumsal yapıda sunulan arıza onarım hizmetlerinden yararlanılması gerekir.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
esenyurt forklift ehliyeti esenyurt korsan taksi Avcılar Erkek Yurdu