Bayramda Gençleri Kabusa Dönüştürebilen Nedenler

  • admin

bayramlar

Her bayram geldiğinde nerede o eski bayramlar sözü kulağımıza çok gelmiştir. Bayramları gençler neden sevmiyor neden bayramların tadı yok işte cevabı:

1- Tabiiki listemizin başında bitmek bilmeyen akraba ziyaretleri geliyor. Ne hikmetse ebeveynlerin “1 saat oturur geliriz” sözüne aldanılarak evden çıkılır ama o eve bir daha asla geri dönülmez…

2- İçeri girer girmez büyüklerin elleri öpülür, herkesle bayramlaşılır. Sonrasında harçlık bekleme seansına geçilir ama insanlarin “koca kazık oldun” tepkilerinden başka bir şey alamazsınız. Oysaki küçük kardeşinizin cepleri çoktan dolmuştur..

3- Ve yıllardır görüşülmeyen teyzelerden bilin bakalım hangi efsanevi, hiç duyulmamış ve adeta türkçe’nin bizlere bahşettiği o muhteşem cümleyi duyarsınız?

4- Tabi bu işin bir de evinde wifi olmayan akraba ziyareti kısmı var ki internet paketi olmayanlar için orası tam bir cinnettir. Böyle bir durumda yapılacak en güzel şey bir köşeye sıkışıp halı deseni ezberlemektir ne yazık ki…

5-Tam bitti diye sevinirsiniz, herkes kalkmış insanlarla vedalaşılmış ve kapıdan çıkılıyordur ki evinize gidip yatağınıza kavuşma hayalleriniz annenizin o sözü ile parçalanıverir… Ona da uğrayalım, buna da uğrayalım(!)

6-Tüm ziyaretler biter ve nihayet eve gelinmiştir. Bu sefer de şak diye odaya giren anne tarafından arama sözlüsüne tabi tutulursunuz.