arama

Basen Eritme Egzersizi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Vücudumuzda en çok kas bulunan kısımların başında kalça ve basenler gelmektedir. Bundan dolayı da basenleri eritmek daha kolaydır. Ayrıca çok fazla kilo almaya da müsaittir. Yapı olarak ise yağ dokusu da fazladır ve kan dolaşımı yavaştır.

Haftada birkaç gün içinde beş dakika ayırarak kalçalarınızı kısa zamanda olmasa da düzenleyebilirsiniz. Ancak bu hareketleri devamlı olarak yapmalısınız. Haftada üç gün beş dakika ayırırsanız beş ay içinde faydasınız göreceksiniz.

Öncelikle yüz üstü uzanın ve alının yer ile teması ve ayaklarında düz durmasına dikkat edin. Elleri kalça kaslarınızın üzerine koyun ve kaslarınızı sıkın altı saniye kadar sıkın ve kalçanızı bırakın. Bunu on kez tekrarlayın. Bu hareket sırasında boyunun düz durmasına özen gösterin. Yüz üstü durmaya devam edin ve ayaklarınızın parmak uçlarını sanki kalkacak gibi kalça kaslarınızı da beş santim yukarı kaldırın ve beşe kadar sayın bırakın. Bunu da beş kez tekrar edin.

Kollarınızı kıvırın ve önde kavuşturun ve alına elleri koyun birleştirin. Bacaklarınızı yukarı doğru kaldırın ve kıvırın. Sol ayakla yukarı bakacak şekilde iken o bacağınızı beş santim daha yukarıya kaldırmaya çalışın ve bu hareketi sağ bacak ile de yapın. Bir bacak ile bunu on kez tekrar edin. On kerede diğer bacak için tekrar edin.