Asgari Ücret Zammı 2018 – Brüt Asgari Ücret Ne Kadar Olacak

Asgari Ücret Zammı 2018

Asgari Ücret Zammı 2018 – Brüt Asgari Ücret Ne Kadar Olacak – İşçinin merakla beklediği Asgari Ücret Zammı 2018 ve Brüt Asgari Ücret Ne Kadar Olacak sorusunun cevabı açıklandı.

İşçilere verilen asgari ücret 2018 yılında ne kadar olacağını belirleyecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu‘nun toplantısı Aralık ayının ilk haftasında başladı. Komisyon çalışan, işçi, işveren ve hükumet temsilcilerinden oluşmaktadır. 2017 Aralık ayının ilk haftasında yapılacak toplantılarda işçi ve işveren temsilcileri talep ve görüşlerini sunuldu. Asgari ücret kararı 7 milyon çalışanı yakından ilgilendiriyor.

İşçilerin aldığı asgari ücret, halen evli olmayan bekar bir işçi için brüt 1777 TL 50 kuruş, vergiler ve kesintiler düştüğünde ise işçiye gelen net para bin 404 lira 6 kuruş olarak uygulanıyor. Çalışan kapıcılarda ise normal işçilerden farklı olarak gelir ve damga vergileri kesilmediği için bu durum biraz daha artarak kapıcılara kalan net 1510 TL 87 kuruş olarak hesaplandı.

2018 asgari ücret zammı

2018 asgari ücret zammı

Brüt Asgari Ücret Ne Kadar Olacak

Devlet tarafından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu başkanlığında toplanan komisyonda, işçi tarafını Türk-İş, işveren tarafını Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) temsil etmesi planlanıyor. Yapılacak olan toplantı ardından Türk-İş ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun ev sahipliğinde de toplantılar yapacak Komisyon, belirlenen son toplantısını aralık ayı bitmeden Bakanlıkta yaparak 2018 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleyecek.

brüt asgari ücret ne kadar oldu

brüt asgari ücret ne kadar oldu