arama

Alina Boz Kimdir Vikipedi boyu yaşı kilosu

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Alina Boz Star Tv’de bulunan Paramparça dizisinde Hazal karakterini canlandıran oyuncudur. Türkiye’nin en genç oyuncularından biridir. 

Alina Boz Boyu Yaşı Kilosu

14 Haziran 1998 İstanbul doğumludur. Şuan (2016) 18 yaşındadır. 1.73 boyundadır ve 50 kilodur. Güzel fiziğiyle ilk işi olan Paramparça dizisinde oldukça dikkat çekmektedir. Kumral ve renkli gözlüdür.

Türk kızı profiline uygun olması izleyiciyi olumlu etkilemiş ve Alina’yı oldukça sevimli kılmıştır. Fakat Alina’nın annesi Rus babası Türk’tür. Kendisi Moskova doğumludur fakat İstanbul kütüğüne bağlıdır. Paramparça dizisi ilk işi fakat bu dizi de yıldızı parlamış ve bu sayede de son işi olmadığı kesin gibi gözükmektedir.

Alina Boz Kimdir?

Alina Boz kimdir sorusunu soranların aklına gelen ikinci soru ise Paramparça dizisi Alina’nın ilk dizisi mi? Hayır Paramparça Alina’nın ilk dizisi değildir 2013 yılında daha 15 yaşındayken Cesur Hemşire adlı dizide Canan karakterini canlandırmıştır. Sadece dizilerle kalmamış Ata Demirerle birlikte 2013 yılında Avea’nın reklam filminde oynamıştır. 2010 yılında ise 12 yaşındayken HeyGirl dergisinde Murat Boz ile kapak fotoğrafı olmuştur. 

Soyad benzerliği ve Alina daha 12 yaşındayken Murat Bozla bir derginin kapak fotoğrafı olması “Alina ve Murat kardeş mi, akraba mı?” sorusunu akıllara getirmiştir. Fakat Alina Boz ve Murat Boz arasında herhangi bir akrabalık bulunmamaktadır. Alina Boz Vikipedi bilgileri bunlarla sınırlıyken Alina’nın sosyal medya hesabı da bulunmaktadır. İnstagram kullanıcı adı alinaboz’dur.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.