30 Kasım 2017 WhatsApp Çöktü – Son Durum

30 Kasım 2017 WhatsApp Çöktü – Son Durum

30 Kasım 2017 WhatsApp Çöktü – Son Durum – Yaklaşık olarak 15 – 30 dakika önce Türkiye Saati ile 22:00 – 22:30 aralığında WhatsApp çöktü.

Whatsapp Çöktü, Türkiye kullanıcıları tarafından erişim saat 22.00 sıralarında kesilmiştir. Kullanıcılar 22.55 itibariyle giriş – çıkış yapabilmekte ve mesajlarını sorunsuz bir şekilde göndermektedirler.

Whatsapp, yaklaşık 7 yıl önce 2010 yılında Erlang programlama dili ile kodlanıp, yayınlandı. Desteklediği telefonları kısa süre içerisinde BlackBerry, Nokia, Windows Phone ve iOS’u katarak tamamen bir dev haline geldi. Kullanıcılar birbirlerine mesaj gönderebilmeleri için yaygın kullanılan bağlantı türlerinden olan 2G, 3G, 4G ve 4.5G ya da Wi-Fi kullanmaları gerekmektedir. Kurucuları, Biran Acton ve Jan Koum tarafından Kaliforniya’da Santa Clara’da WhatsApp için ilk adımlarını atmışlardır.

Whatsapp kullanıcı artışı, 2012 yılının Ağustos ayından itibaren Ocak 2013’e kadar %75 oranında kullanımı artarak 2012 yılında toplamda %500 düzeyine gelmiştir. Kısa süre içerisindeki bu artış yüksek Sosyal Medya şirketleri tarafından izlenmekte iken Facebook, ilk hamlesini yapıp satın almıştır. Facebook kurucusu Mark, yaklaşık olarak 19 milyar dolar (USD) karşılığında WhatsApp uygulamasını satın almıştır. Yapılan son kullanıcı açıklamalarında ise rakam 1 milyarın üzerine çıkmıştır.

Whatsapp web, internet üzerinden telefon kullanmadan mesajlaşmak isteyen kullanıcılarına yönelik olarak bir web uygulaması geliştirilerek artık daha kolay bir şekilde girişler sağlanmıştır. Karekod içeriğini WhatsApp uygulaması içeriğinde üç noktayı kullanarak “WhatsApp Web” e dokunmanız gerekiyor. Sonrasında ise kameranız açılıp, web.whatsapp.com üzerindeki Karekod’u okuttuktan sonrasında giriş işleminiz tamamlanıyor.

Whatsapp Çöktü

Whatsapp erişim sorunu

Whatsapp Son durum