arama

24 Kasım – Öğretmenler Günü Hadi ipucu ve joker

The Beaver - Hadi Kukla filmi ipucu
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Öncelikle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün öğretmenlerin gününü kutlar, saygılar sunarız. Hadi yarışmasının 12:30 ve 20:30 daki yarışmaların ipucu joker bilgilerini yine her zaman olduğu gibi sizlerle buluşturacağız. Dün akşam ki yarışmanın ardından bugün herkese bol şans diliyoruz. Dün akşamı hatırlamak isteyenler aşağıdaki linkten sorulara ve cevaplarına ulaşabilirler

Öğretmenler Günü nedir?, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür.

Türkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür.

Pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı”’nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”’ni oybirliği ile kabul edilişinin yıl dönümüdür.

Kendi kültürel ve tarihi özelliklerine, okul tatil günlerine göre çeşitli ülkelerde farklı tarihler Öğretmenler Günü olarak belirlenmiştir. Örneğin 12 Arap ülkesinde (Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Katar, Libya, Mısır, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Ürdün, Yemen) her yıl 28 Şubat günü, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler Gününün tatil olup olmadığı da ülkesine göre değişir.

Gelelim günün ipucu ve joker bilgilerine

Kukla filminin başrol oyuncularını ne kadar tanıyorsun? 🧐 Hadi TV+ Film Gecesi için ipucun TV+’ta bulabileceğin hem esprili hem duygu yüklü hikayesiyle Kukla

Kukla Film Konusu

Walter Black hem iş hem de aile yaşamında sorunlar yaşamaktadır. Hobi olarak başladığı kuklacılık, giderek onun diğer insanlar ve ailesi ile yeniden iletişim kurmasında bir araca dönüşür.
Mel Gibson, sağ eline taktığı, bir kunduz kuklasını yaşayan bir varlık olarak algılayan, kaçık bir adam rolünde karşımıza çıkıyor

Oyuncular

Mel Gibson
Rolü : Walter Black
Jodie Foster
Rolü : Meredith Black
kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ