arama

21.11.2018 Hadi Joker ve ipucu

Bir liran var mı?
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

12:30 ve 20:30 saatlerindeki yarışmaların yayınlanan ipucu ve jokerlerini bu başlık altından sizlerle paylaşacağız. Sevilen sunucu Müge Boz’un sunduğu yarışmanın sorularını yine bu kategori altında sizlerle paylaşacağız. Dün paylaştığımız joker ve ipucu kullanıcıların epeyce işine yaramış görünüyor.

Siz bu içeriği arkadaşlarınıza göndererek ipucunu paylaşabilirsiniz.

Gelelim bugünün ipucuna,

Hadi bugün 12.30’da!
Bağımlılığa değil, bağımlılıkla mücadeleye destek olmanın ne kadar önemli olduğunun farkında mısın? Bugünkü ipucumuz bağımlılıklarla mücadele eden Yeşilay’dan geliyor. Yeşilay’ın çok ses getiren “Bi liran var mı?” kampanyasının hangi bağımlılık türleriyle mücadele ettiğini biliyor musun? 💪🏻❗️ .

Madde Bağımlılığı – bu ipucunu arkadaşlarınla paylaşmayı unutmamalısın.

Hadi bu akşam 20 zor soruyla 20:30’da!
Ödül 10.000 ₺ 🤩
Mevlevi musikisinde adını pek duymadığımız birçok ses kullanılmaktadır. Bugünkü ipucumuz, bu sesleri çıkaran enstrümanlardan geliyor. 🎶 Kudüm, rebab ve bendirin ne olduğunu bilen var mı?

 

Bendir, Klasik Türk müziğinde kullanılan başlıca vurmalı ritim çalgılarından biridir. Zilsiz büyük def, nakkare ve kudümle birlikte kullanılır. Derisinin iç yüzüne boydan boya gerilen kiriş sayesinde aynı anda iki değişik tını çıkarabilir.

Rebap, çoğunlukla Orta Asya’da kullanılan, çeşitli biçimleri olan telli bir çalgı türüdür. Bir saz türüdür, gövdesi Hindistan cevizi kabuğundan yapılır. Türkiye, İran, Arabistan, Kuzey Afrika, Afganistan, Pakistan, Hindistan gibi ülkelerde bazı mızraplı ya da yaylı çalgılara verilen ortak bir isimdir.

Kudüm, mehter takımlarında ve genellikle Mevlevi tekkelerinde kullanılan, metal kâseli küçük iki davuldan oluşan usul vurma çalgısı

kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ