2018 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı Örnek Sorular PDF

2018 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı Örnek Sorular

2018 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı Örnek Sorular PDF – YKS olarak bilinen Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı Örnek Soruları PDF olarak yayınlandı.

ÖSYM’nin yeni sınav sistemi olan YKS(Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) örnek sorularına yönelik olarak oldukça büyük bir beklenti vardı. Bu beklentiye uygun ösym örnek sorular yayınladı.

YKS Sınavı detayları, Yükseköğretim Kurulunca, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) birinci oturum Temel Yeterlilik Testi‘nin 23 Haziran 2018 Cumartesi gününün sabahı, ikinci oturum olarak bilinen Dil Sınavı’nın ise 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılması kararlaştırıldı.

Yapılan açıklamaya göre ÖSYM, adayların en çok şikâyet ettiği çok fazla konuda iyileştirme yapacaklarını açıklayan Prof. Dr. Özer tarafından yapılan yks açıklaması, “09:45 kuralı konusunda atılacak bir adım olup olmayacağı” sorusuna yanıt verirken, “15 dakika kuralını kaldırıyoruz. Sınav başlama saati olan 10.00’dan sonra öğrenciler sınava alınmayacak. Öğrencinin lehine olabilecek ve ÖSYM’nin işleyişinde herhangi bir problem oluşturmayacak her türlü iyileştirmeyi yapacağız.” diyerek sözlerini bitirdi.

Yapılan sınavdaki kural ihlallerine ilişkin bazı esneklikler sağlayacaklarını da bildiren Prof. Dr. Özer, “Önceliğimiz, ÖSYM içerisinde güvenliği maksimum seviyede tutmak, ondan sonra sınavın sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak. Sınav kuralları ile ilgili şu anda çalışma yapıyoruz. Sınavların ölçme ve değerlendirme ilkeleri açısından isabetli ve geçerli olması da her daim önceliğimiz.” diye konuştu.

2018 YKS Örnek Sorular PDF

Ösym Örnek Sorular

Tyt Fen Bilimleri Örnek Sorular

Tyt Matematik Ornek Sorular

Tyt Örnek Sorular

Tyt Sosyal Bilimler Örnek Sorular

Tyt Türkçe Örnek Sorular

TYT Örnek soru kitapçığı pdf linki:

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2017/OSYS/YKS/TYTOrnekSoruKitapcigi03122017.pdf