20 Kasım Cuma Günü Vizyona Giren Filmler

  • admin

20 Kasım Cuma Günü 2 yerli yapım 4 de yabancı yapım toplam 6 film vizyona girdi. İşte vizyoan giren filmlerin tanıtımı.

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2
aclik-oyunlari-alayci-kus-
Yapımı : 2015 – ABD
Tür : Aksiyon , Dram , Macera
Süre: 136 Dak.
Yönetmen : Francis Lawrence
Oyuncular : Jennifer Lawrence , Josh Hutcherson , Julianne Moore , Elizabeth Banks , Woody Harrelson
Senaryo : Suzanne Collins , Danny Strong
Yapımcı : Nina Jacobson , Jon Kilik

Katniss Everdeen, Panem halkıyla tam donanımlı hazırlandıkları savaş içerisindeyken Başkan Snow ile karşı karşıya gelir. Panem halkının özgürlük mücadelesini kazanmasına yardımcı olmak için Katniss’ın yakın arkadaşları Gale, Finnick, Peeta ve bir grup hayatlarının tehlikeye atarak 13. Bölge’den ayrılırlar. Atıldıkları bu tehlikeli görevin amacı Başkan Snow’a suikast düzenlemektir. Başkan Snow’un ise aklındaki tek şey Katniss’i yok etmektir. Düşmanlar, tehlikeli tuzaklar ve manevi tercihler, bu mücadelede hiçbir zaman olmadığı kadar zorlu olacaktır. Bu zamana kadar hayatta kalma savaşı veren Katniss, geleceğe yön verebileceğini fark eder.
İlk filmi büyük ilgiyle karşılanan The Hunger Games serisinin dördüncü filmi. Seri, ilk filmin ardından yönetmen koltuğunda bir değişime giderek I Am Legend filminin yönetmeni Francis Lawrence’ın denetimine bırakıldı.


Hüddam Film Tanıtımı
huddam-1439215968

Yapımı : 2015 – Türkiye
Tür : Korku
Yönetmen : Utku Uçar
Oyuncular : Fatma Hun , Murat Özen , Çağrı Duran , Eray Logo , Hande Oktan
Senaryo : Utku Uçar

Can, annesi Derya ile sıradan bir hayat sürmekte iken Derya’nın paranormal davranışlar sergilemesi üzerine hayatları allak bullak olur. Derya hiç bilmediği antik dilleri konuşmakta ve garip davranışlar sergilemektedir. Can, psikolojisini alt üst eden bu olayların üzerine gittikçe, işler daha karışık bir hal alır. Olayların nedenini araştırmaya başlayan Can, işlerin dede ve anneannesine, annesinin doğduğu köye kadar dayandığını öğrenir. Oğluyla birlikte köydeki virane evlerine geri dönen Derya’ya burada sadece tek bir kişi yardım eli uzatacaktır. Bu karanlık büyüye hizmet eden ifritlerin izine geçmişte rastlamış olan Havas ve Hüddam ilmiyle yakından ilgilenen Asaf’tır. Asaf, cinler aleminin en gizli tarikatının hizmet ettiği büyüyü çözmeye çalıştıkça, ifritlerin zehirli oyunlarıyla o da girdabın içine kapılacaktır.


Hayatın Kıyısında Film Tanıtımı
hayatin-kiyisinda-
Yapımı : 2015 – ABD
Tür : Dram , Romantik
Yönetmen : Angelina Jolie
Oyuncular : Brad Pitt , Angelina Jolie , Mélanie Laurent , Melvil Poupaud , Niels Arestrup
Senaryo : Angelina Jolie
Yapımcı : Brad Pitt , Angelina Jolie

1970’lerin Fransa’da eski bir dansçı olan Vanessa ve Amerikalı bir yazar olan kocası Roland’ın hikayesine odaklanıyor. Çiftin ülke dışında seyahat ettikçe birbirlerinden uzaklaştığı fakat sessiz bir sahil kasabasına geldiklerinde birbirleriyle yakınlaşmalarını ve oradaki yaşantıları anlatılıyor.


Annem Filmi Tanıtımı

annem
Yapımı : 2015 – İtalya , Fransa
Tür : Dram
Süre: 106 Dak.
Yönetmen : Nanni Moretti
Oyuncular : John Turturro , Margherita Buy , Nanni Moretti , Anna Bellato , Giulia Lazzarini
Senaryo : Nanni Moretti
Yapımcı : Nanni Moretti
Diğer Adı : My Mother

Gerçek bir varoluşsal bunalımın ortasında bir yönetmen olan Margherita (Margherita Buy), kızının sorunları, son filminin yıldızı Amerikalı oyuncunun kaprisleri ve aşırı güçlü bir karakter olan ağabeyinin yanında kendini güçsüz hissetmektedir. Ancak en büyük derdi, çok sevdiği annesinin yakalandığı ölümcül hastalıktır.


Gizemli Gerçek Film Tanıtımı
gizemli-gercek-

Yapımı : 2015 – ABD
Tür : Dram , Gerilim , Gizem , Romantik
Süre: 111 Dak.
Yönetmen : Billy Ray
Oyuncular : Nicole Kidman , Julia Roberts , Chiwetel Ejiofor , Dean Norris , Michael Kelly
Senaryo : Billy Ray
Yapımcı : Mark Johnson
Diğer Adı : The Secret In Their Eyes

Ray (Chiwetel Ejiofor) ve Jess (Julia Roberts) birbiriyle oldukça samimi 2 FBI ajanıdır. Başsavcı danışmanı Claire ile (Nicole Kidman) birlikte iyi bir ekip kurmuşlardır. Ancak bir gün Jess’in kızının vahşi bir cinayete kurban gitmesiyle birlikte hepsinin yolları ayrılır. Ancak bir türlü hapse atılamayan katil yüzünden Jess’in intikam ateşi hiç sönmez ve 13 yıl sonra buldukları ipucu üzerine yeniden arayışa başlarlar. Bu kez Jess, adaleti ne pahasına olursa olsun kendi eliyle yerine getirmeye kararlıdır.
Secret in Their Eyes, 2009 yapımı bol ödüllü Arjantin filmi Gözlerindeki Sır’dan (El Secreto De Sus Ojos, The Secret In Their Eyes) esinlenerek çekildi.

..
Pırdino Sürpriz Yumurta
Pırdino Sürpriz Yumurta

Yapımı : 2015 – Türkiye
Tür : Animasyon , Aile
Süre: 76 Dak.
Yönetmen : Günay Köker
Oyuncular : Ebubekir Öztürk , Serkan Şengül , Seda Kement , Efe Kılıç , Bengi Bilir
Seslendirenler : Sungun Babacan , Coşkun Tonga

Bir gün ziyaret ettiği müzede dinozor fosilleriyle karşılaşan Pırdino, o andan itibaren ailesini görebilmek için yanıp tutuşmaya başlar. Bu isteği yerine getirmek isteyen müze müdürü, bilim insanı Sündüs’e Pırdino’yu gösterir. Ancak bu isteği yerine getirmenin tek yolu, zaman makinesini kullanmaktır. Pırdino, Porsuk ve Sansar’ı çağlar öncesinde eğlenceli ve heyecanlı bir macera beklemektedir.
Televizyon ekranlarında yayınlanan sevimli dinozor Pırdino’nun maceraları şimdi de beyazperdede!